Turystyczne szlaki rowerowe - Góra Kalwaria

Turystyczne szlaki rowerowe

17 czerwca '08r.
Turystyczne szlaki rowerowe na terenie gminy


  • niebieski - odcinek: Podłęcze - Czersk, Rowerowy Szlak Wisły o dł. 13 km
  • zielony - odcinek Baniocha - Wilczynek - Góra Kalwaria o dł. 16 km

Szlaki zostały zarchiwizowane i umieszczone w centralnej bazie danych PTTK.

nowy szlak rowerowy Wokół Gminy – czerwony, zaczyna się i kończy przed Ratuszem. Powiązany jest częściowo z wyznaczonymi już wcześniej trasami rowerowymi prowadzącymi z Warszawy przez Górę Kalwarię do Czerska.

Trasa podzielona jest na odcinki prowadzące przez urokliwe przyrodniczo okolice, proponując krótkie postoje w miejscach interesujących pod względem historycznym. Na terenie miasta są to najciekawsze zabytki oraz miejsca pamięci narodowej, miejsca związane z historią społeczności żydowskiej. Przez teren gminy szlak został tak poprowadzony, aby jak najwięcej interesujących obiektów i miejsc znalazło się na trasie. Turysta jadący tym szlakiem odwiedzi pola bitew jakie toczyły się w okolicy Góry Kalwarii. Zwiedzi liczne mogiły żołnierzy z lat pierwszej wojny światowej. Obejrzy zabytkowe kościoły, kapliczki przydrożne, dwory, stare cmentarze.

Szlak został poprowadzony głównie leśnymi duktami, tak aby poznać również walory przyrodnicze i krajobrazowe gminy – piękne widoki na dolinę Wisły z wysokości skarpy wiślanej, pomniki przyrody, zabytkowe założenia parkowe.

Poza głównym szlakiem o długości 54 km, wyznaczona jest również trasa łącznikowa – czarna, o długości 6,2 km.


Ostatnio na forum

» Zostań muzyczną indywidualnością

A mnie się bardzo podoba ten pomysł i uważam, że już dawno...
~młoda babcia

» Zostań muzyczną indywidualnością

Sprawdziłem jeszcze raz i coś mi się wydaje że to chyba są...
~voytek999

» Zostań muzyczną indywidualnością

@dudek Sprawdziłem i rzeczywiście oferta w Warce jest...
~voytek999

» Ofiarność, która nic nie kosztuje

do XX jak wolisz tworcze komentarze to zostan politykiem.
~gapa

» Zostań muzyczną indywidualnością

gdyby nie było programu unijnego "Integracja poprzez...
~XX

» Mam pływać, chcę czy nie?

Co za jedna ta 0norka ?
~maciek

» Zostań muzyczną indywidualnością

W Warce wystarczy wejść na I piętro do Ośrodka sportu i...
~dudek

» „Nie zrobimy z Góry Kalwarii eldorado”

czternastka wpadnie a wy biadolicie i biadolicie
~12050 brutto + bonusiki

» Ofiarność, która nic nie kosztuje

do gumy ; racja+, ale możemy dołożyć swój grosik.. do...
~XX

» Oj, dana, dana, nowa sołtys wybrana

a o "starych" sołtysach ani słowa?? sami...
~XX

Gorakalwaria.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Góry Kalwarii i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.