Awans w DPS? Trzeba być cierpliwym - Góra Kalwaria

Awans w DPS? Trzeba być cierpliwym

14 lutego '10r.
W jaki sposób zostaje się oddziałową w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii? – zapytała redakcję „Nad Wisłą” pani Małgorzata, pracująca tam od dziewięciu lat.


„Czuję się rozżalona, gdyż po raz kolejny pomimo braku studiów wyższych kierownikiem oddziału zostaje szeregowa pielęgniarka. Uważam, że stanowiska na terenie Domu Pomocy w Górze Kalwarii nie są rozdzielane sprawiedliwie. Panuje tutaj atmosfera, w której człowiek wykształcony, ale bez poparcia, nie ma absolutnie żadnych szans wejścia na drogę awansu” – napisała do redakcji. – Rozumiem, kiedy kryterium jest doświadczenie pielęgniarki. Ale ostatniego przypadku mianowania oddziałowej nie da się temu podporządkować. Została nią pielęgniarka bez wyższego wykształcenia, z krótkim stażem pracy w DPS – dodaje w rozmowie z „NW”. Pani Małgorzata jako jedyna spośród 80 szeregowych pielęgniarek w Domu ma tytuł magistra (o kierunku edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień).

Dyrektor DPS Dorota Pyszyńska nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czytelniczki. – Stanowiska oddziałowych są powierzane osobom cieszącym się bardo dobrą opinią. Wykształcenie nie jest tu jedynym kryterium. Dla mnie kandydatka na oddziałową może mieć tytuł doktora i jednocześnie brak kwalifikacji do pełnienia tego stanowiska. Przed podjęciem decyzji o obsadzie wakatu robię konsultację ze współpracownikami – objaśnia. I dodaje: – Ja nie zamykam nikomu furtki do kariery. Myślę, że prędzej czy później wykształcenie tej pani wykorzystamy, ale musi uzbroić się w cierpliwość. W pomocy społecznej łatwo się nie awansuje, trzeba mieć też w życiu trochę szczęścia.

O ostatnim przypadku powołania na p.o. oddziałowej dość młodej osoby dyrektor Pyszyńska mówi: – Ta pani będzie zastępowała oddziałową przez osiem miesięcy. Zdecydowałam się na nią, bo dobrze wypełniała swoje obowiązki i ma zdolności organizacyjne.

źródło: Gazeta "Nad Wisłą"
autor:
Piotr Chmielewski

Komentarze

hajs - 14 lutego '10r. 19:47
Sami swoi. Nawet na stołkach w dpsie - tak można streścić ten artykuł.
ona - 15 lutego '10r. 07:50
Wiadomo ze w mieście wszędzie trzrba mieć znajomosci ,fakt oddziałowa powinna mieć wyższe kwailifikacje ,dom ten ma spełniać standarty Ue ..
# - 15 lutego '10r. 10:02
Jak na razie tak jest wszędzie, w Górze Kalwarii czy w Warszawie to samo. Pewnym rozwiązaniem są konkursy, publikowanie w internecie zwycięzców wraz z uzasadnieniem. Z drugiej strony konkurs może być ustawiony pod konkretną osobę. Może społeczeństwo w jakiś sposób powinno wymuszać zatrudnianie kompetentnych osób w publicznych placówkach... ale jak?
mieszkaniec - 15 lutego '10r. 10:35
Skąd my to znamy????: "NIE MATURA LECZ CHĘĆ SZCZERA...."
nju - 15 lutego '10r. 20:05
NIESTETY, DPS TO JEDNA WIELKA KLIKA...PRAWIE ,,KLAN''....POPROSTU..KTO SMARUJE, TEN JEDZIE...
miecz - 16 lutego '10r. 13:27
Jaka szkoda że dyrektor nie zatrudniła kogoś, kto nie będzie z nia współpracował i bedzie przeciwny założonym przez dyrektora celom. A p. Małgorzatę na prezydenta.
Przecież wybieraliśmy już gościa bez matury. Czas na mgr pielęgniarstwa.
Zapomnieliście jak głosowaliśćie.
miecz
m&m`s - 16 lutego '10r. 15:50
Ludzie potraficie tylko rzucać oszczerstwa! tak naprawde nie wiecie co tam sie dzieje, kto zostaje zatrudniany a gadacie głupoty. ja wiem jak jest. i moge zagwarantować ze dyrektorka placówki jest osobą kompetentna i wie kto jest odpowiedzialny na dene stanowiska
ktos - 16 lutego '10r. 17:11
Z PANI MALGORZATY BYLBY CALKIEM NIEZLY PREZYDENT....WIE JAK BRONIC SWOICH PRAW I NIE BOI SIE SWOJEGO ZDANIA GLOSNO WYRAZIC...UMIALABY WIEC BRONIC PRAW PRACOWNIKOW, TYLKO NIESTETY MOGLO BY TO BYC NIEKORZYSTNIE ODCZYTYWANE ZE STRONY WLADZ ....
cycu - 16 lutego '10r. 23:21
Popieram m&ms; to fajna babka.
LUSI - 17 lutego '10r. 07:53
moze i fajna, tylko ukladowa...a kto jest zatrudniany?znajomi, znajomych,cale rodziny....wszysty wiedza co sie dzieje, kazdy boi sie wychylic...
Marmur - 17 lutego '10r. 10:32
TAk właśnie zaczyna sie kampania wyborcza dla p. dyrektorki. Teraz rzecz w tym, ilu popleczników bedzie lansowało jej gwiazdę. A co do zarzadzania miastem - czy w Górze naprawdę nie ma nikogo, kto nadawałby sie na burmistrza i byłby spoza mioejscowych układów? Czy przewalanie kandydatur zawsze musi byc w tym samym maglu?
trzykropki - 17 lutego '10r. 12:13
pani małgorzata to ma NIC w głowie. nadaje się , ale do obierania kartofli na kuchni w DPSie. tym domem to rządzi starostwo tak do wiadomośći. a w jakiej placówce sie teraz nie zatrudnia znajomych i nie tylko. No podaj mi jeden przyklad. nie mowie o call center. no jeden przyklad. ja wiem ze wszedzie tak jest.
Misiek... - 17 lutego '10r. 19:38
nic, to ma w glowie ten co pisze imie z malej litery!!!!!!!!!i wlasnie z takim poziomem inteligencji obierak w dps jes w sam raz....
trzykropki - 17 lutego '10r. 23:52
no własnie dla pani mAŁGORZATY obierak jest w sam raz. zgadzam się z toba Misiu ;)
Beti - 18 lutego '10r. 07:28
w swojej zacietosci, ten komentarz zaczyna byc nie na temat....ale fakt pozostaje faktem, ze reka reke myje...
on - 24 lutego '10r. 21:06
a ktora tam ma szkole z oddzialowych,2 lub 3.A te co mialy szkoly musialy uciekac do szpitala i tam na awans liczyc.Bo tu liczy sie ta bez szkoly.
dps - 25 lutego '10r. 16:28
"Przed podjęciem decyzji o obsadzie wakatu robię konsultację ze współpracownikami" a to śmieszne!! Konsultacje ze współpracownikami??!! Chyba tylko z tymi co chcą się pozbyć kogoś i mają znajomości z panią dyrektor!
bolo... - 26 lutego '10r. 08:46
konsultacje z pracownikami, to znaczy, z kim????????? bo raczej nie z oddzialowymi....
Ja - 26 lutego '10r. 17:41
Jak tak mozna pisac o obieraku na kuchni w dps.Tam pracuja kobiety a nie maszyny. Ale kto tak napisal to pokazal swoje idiotyczne ja.
<HK> - 27 lutego '10r. 14:16
"a która tam ma szkole z oddziałowych,2 lub 3"

jeśli dwie lub trzy klasy to prawie analfabeci !
Asia - 27 lutego '10r. 14:27
i obieraczki w DPS-ie są potrzebne
HENIA - 27 lutego '10r. 20:47
Tam połowa jest bez szkoły i pełni funkcje oddiałowej.No ale to sa takie wymogi Ue.....
KTOS... - 28 lutego '10r. 16:19
JAKI WYMOGI UE? ZEBY NIE MIEC SZKOLY? A O OBIERAKU PISZE FAKTYCZNIE KRETYN, A NIE NORMALNY CZLOWIEK...TAM TEZ PRACUJA LUDZIE....WSTYD...POPROSTU WSTYD!
Włodek (Bodzio): - 24 marca '10r. 23:44
A Kaczyńscy mają wyższe studia i o z tego wnika? Podziwiam Panią Dyrektor, że kieruje się rozsądkiem i dobrem pajentów
Gość - 10 sierpnia '10r. 20:18
Żeby zostać oddziałową to trzeba mieć policealną szkołę -opiekun kwalifikowany w DPS z dyplomem lub conajmniej szkołę średnią z maturą.To tak dla wiadomości dla Pani Dyrektor która powinna się znać na takich przepisach.
gtajruss - 23 grudnia '11r. 15:38
nie podoba mi się ten dom sprawdzam różne wątki nad opieką nad jedną pensjonariuszką widzę dużo błędów i uchybień podzielę się wiedzą jak sprawdzę wszystko związane z interesującą mnie sprawą
truskawka - 8 stycznia '12r. 16:41
pracowałam tam i wiem jakie sa stanowiska ludzie nie maja wykształcenia a sa na takich stanowiskach ze głowa mała zreszta opiekun musi szorowac podłogi do czego to dochodzi pensjonarjusze sa traktowani jak psy zreszta szkoda gadac
paaxx - 26 stycznia '12r. 04:01
Czy ktoś może podać mi jakiś kontakt do osoby odpowiedzialnej za pochówek pensjonariuszy DPS na przełomie 1970 i 1980 r.? Bardzo proszę o pomoc osoby związane z DPS. Podaje swój adres e-mail: annetta5@o2.pl. Z góry dziękuje za pomoc.
xx - 1 marca '12r. 12:57
1. W DPS-ie wszystko dobrze - radny Posiewka czuwa.
2. Jeśli jest inaczej - patrz pkt 1.
3. Nie ma innej opcji ..
(do czasu?)
i-cek - 1 marca '12r. 13:51
Do domu w którym jest od 30 lat pusty lokal założyli domofon.Ale w tym domu też mieszka Posiewka .
Ciekawe ile to czynszów pokryje koszt tego cuda techniki ?
pax - 3 marca '12r. 16:30
ojej!ojej!Czemu się tak dziwisz!Teraz są tak niebezpieczne czasy,że potrzebny jest domofon.
ajwaj ! - 3 marca '12r. 20:56
domofon do pustego domu !
Komentarz użytkownika marika z dn. 14 listopada '12r. 18:56
został ukryty z powodu naruszania zasad forum.
kitajec - 14 listopada '12r. 20:05
A za tymi drzwiami z domofonem co za syf .O czym a raczej o kim to swiadczy. Brrrrrrrrr.
Pacak - 15 listopada '12r. 16:19
I za ten pusty lokal powinien ktoś P0leciec ze stanowiska !
Przez tyle lat nie znaleźli paragrafu ?
Teraz widać jakie 0ni szkoły kończą !
kitajec - 15 listopada '12r. 19:07
Problem poleca na tym ze osoba blokujaca ten lokal to rodzina SAMBORSKIEJ a jeden z radnych swego czasu powiedzial do mnie "To mieszkanie jest nie do ruszenia"
Przeciez kazdy myslacy dobrae wie o tym ze rzady Zielinskiego to rzady Samborskiej.
kitajec - 15 listopada '12r. 23:16
do i-cek
A przecierz Posiewka ma swoj własny dom przy Leśnej więc co on tam robi ??? ten specjalista od państwowych wodomierzy!!!!
@kitajesc - 16 listopada '12r. 11:23
Pewnie chodzi o Posiewkę z Baniochy
Komentarz użytkownika kitajec z dn. 16 listopada '12r. 14:43
został ukryty z powodu naruszania zasad forum.
minister - 16 listopada '12r. 18:47
To inny szczęścaż brat radnego z Leśnej.
bella40 - 29 stycznia '13r. 22:38
kiedyś złożyłam tam swoje cv ale niestety powiedziano mi że nie ma wolnych miejsc ,a ja wiem że były
mimi - 2 lutego '13r. 19:07
cały czas kogoś przyjmują, co jakiś czas jakieś nowe twarze pojawiają się na terenie dps
A. - 23 lipca '13r. 10:21
Czytając wasze wypowiedzi, rozumiem że każdy z was tam pracował i stąd ta jego ogromną wiedza ! Większość z was zapewne też jeszcze nie skończyła szkoły , ale wypowiadać się potrafi trochę z błędami no ale cóż:) dla waszej wiadomości w takim miejscu nie liczy się tylko szkoła liczy się przede wszystkim podejście do ludzi którzy potrzebują zainteresowania i opieki. A przypuszczam że nawet osoba bez szkoły da sobie radę w wykąpniu , przewinieciu , czy podaniu leków zgodnie z zaleceniami lekarza. A co do Pani Dyrektor to osoba które zajmując to stanowisko. Nie myślała o sobie tylko o tych wszystkich bezradnych osobach które tam są przez głupotę i brak zainteresowania swoich rodzin! Myślcię co piszecie.

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.


Ostatnio dodane ogłoszenia

» PRACA

Szukam murarzy do pracy na terenie Warszawy,wysokie wynagrodzenie.Więcej informacji pod numerem tel.510 126 470 Michał
 

» Zatrudnimy osoby z orzeczeniem

Zatrudnimy osoby z orzeczeniem do serwisu sprzątającego na stanowisko: sprzątaczka / pracownik gospodarczy Wymagania: -sumienność i...
 

» Lokal 30m2 Centrum miasta

DO WYNAJECIA LOKAL O POW 30M2 W CENTRU GORY KALWARII Z LAZIENKA ,KLIMATYZACJA ,ALARMEM ,MONITORING , OGRZEWANIE ,WODA,SMIECIE WLICZONE W CENE...
 

Ostatnio na forum

» Nowy szeryf przyszedł z Warki

@aneta - 24 czerwca '16r. 19:37 taki dobry jak...
~WAŁ

» Czołowe w Wólce Załęskiej. Dwaj kierowcy...

Kazdy wypadek, niezaleznie od przyczyn jest tragedia i...
~melba

» Okradł pracodawcę. Złapany, oddał pieniądze

@do redakcji - 11 czerwca '16r. 14:23 CBA blisko . Czy to...
~ciekawa

» Świętuj z miastem

zasłużeni dla mniasta...
~Franciszek

» Parada uczniów szkół w gminie otwierająca...

Fotka 28 - czy one będą zbierać na tacę ?
~koko

» 1100 rowerzystów, bez naszych na podium

Michal przeczytaj sobie swoją wypowiedź i zastanów się nad...
~aizi

» Parada uczniów szkół w gminie otwierająca...

@B nie badz naiwny, z lat szkolnych pamietam, ze takie...
~melba

» 1100 rowerzystów, bez naszych na podium

@Michal stop rowerowym terrorystom! Okropne towarzystwo,...
~melba

» Parada uczniów szkół w gminie otwierająca...

Ja nie dla siebie mówię o kanalizacji ! Mnie ta...
~Patalong

» Nowy szeryf przyszedł z Warki

znam tomka osobiscie to odpowiedzialny czlowiek i bardzo...
~aneta

Gorakalwaria.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Góry Kalwarii i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.