Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Alkoholizm - nałóg zabijający Twoje szczęśliwe życie

Dodano: 2 września 2021; Alkoholizm to choroba mająca wpływ na ciało i umysł, która sprawia, że osoba dotknięta tą dolegliwością, stale ulega presji spożywania alkoholu w nadmiernych ilościach. Innymi słowy, tę chorobę zdradza uzależnienie od alkoholu. Różnica między fizycznym a psychicznym uzależnieniem od alkoholu polega na tym, że spożywanie alkoholu wpływa na nasze dobre samopoczucie, tzn. pijemy, żeby poczuć się lepiej (psychiczne uzależnienie), a fizyczne uzależnienie powoduje znaczny wzrost tolerancji organizmu na alkohol, co też sprawia, że jesteśmy w stanie wypić go naprawdę dużo. Początkowo nie jest łatwo dostrzec, czy dana osoba popada w alkoholizm, jednak czym prędzej zacznie się stosować terapię, tym szanse na wyjście z nałogu są większe.

Czym objawia się alkoholizm?

Alkoholik odczuwa silną i natrętną potrzebę, aby sięgnąć po napoje alkoholowe, można to inaczej nazwać głodem alkoholowym. Początkowo, osoba dotknięta alkoholizmem zaczyna dostrzegać problem i może próbować się powstrzymywać, jednak stan spowodowany brakiem alkoholu jest na tyle męczący, że w końcu hamulce puszczają.

Uzależnienie od alkoholu może przejawiać się tym, że alkoholik uważa spożywanie napojów alkoholowych jako sposób, na swego rodzaju odprężenie, szuka okazji do picia alkoholu w miejscach, w których nie powinien tego robić, nie przeszkadza mu picie w samotności oraz ma możliwość spożycia znacznie większej ilości alkoholu niż zwykle.

 

Co się dzieje, gdy osoba uzależniona od alkoholu przestaje pić?

Brak odczuwalnego działania alkoholu w organizmie osoby dotkniętej alkoholizmem, skutkuje dokuczliwymi objawami, takimi jak: drżenia mięśni, nudności, wymioty, bezsenność, wzmożona potliwość, lęki, drażliwy nastrój, itp. To wszystko doprowadza do spożywania alkoholu w dalszym ciągu, aby zapobiec tym objawom, jest to swego rodzaju błędne koło. Organizm alkoholika wiąże wszelkie przemiany biochemiczne z alkoholem, więc domaga się stale kolejnych dawek alkoholu. Wtedy pozostaje już tylko szukać najskuteczniejszych metod na zwalczenie choroby.

 

Jak wyleczyć się z alkoholizmu?

Istnieją różne metody na leczenie alkoholizmu. Jedną z najskuteczniejszych jest esperal, czyli tzw. wszywka alkoholowa. Jest to terapia awersyjna - polegająca na wywołaniu strachu przed spożywaniem alkoholu. Substancja, którą zawiera esperal, powoduje bardzo nieprzyjemne dolegliwości osobie, która spożyje alkohol etylowy, tym samym skutecznie powstrzymując osobę uzależnioną przed sięgnięciem po alkohol.

W Górze Kalwarii z usługi wszycia esperalu można korzystać w firmie SonoMed: https://leczenieuzaleznienia.pl/esperal/ oferującej wszycie esperalu z dojazdem do pacjenta.

Aplikacja implantu w organizmie jest szybka i bezbolesna. Przy użyciu tej metody, wyleczono już mnóstwo osób.