Gazownia ujawnia swoje plany ws. gminy Góra Kalwaria

Dodano: 6 grudnia 2023; Źródło: UMiG w Górze Kalwarii Polska Spółka Gazownictwa planuje rozwijać w gminie sieć gazową.


News will be here

Dziś odbyło się w urzędzie spotkanie przedstawicieli spółki z burmistrzem Arkadiuszem Strzyżewskim, sołtysami Czachówka i Julianowa, Czaplinka, Buczynowa i Aleksandrowa, Cendrowic, Krzaków Czaplinkowskich oraz reprezentacją stowarzyszenia właścicieli działek w Aleksandrowie. Burmistrz przekazał Pawłowi Włodarczakowi, kierownikowi działu rozwoju Zakładu Gazowniczego PSG w Warszawie 301 wniosków o wydanie warunków przyłączeniowych złożonych przez mieszkańców wymienionych sołectw w urzędzie gminy lub zebranych przez sołtysów.

Emilia Banaszczyk, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Warszawie przyznała, że w pierwszej kolejności sieć będzie rozbudowywana w miejscowościach, gdzie została ona zaprojektowana, i do których obecnie doprowadzana jest sieć przesyłowa z Czaplinka, przez Obręb, w stronę gminy Prażmów. Mowa tu o Czachówku oraz Julianowie. Mieszkańcy tych wsi mogą nadal wnioskować o warunki przyłączeniowe bezpośrednio do gazowni.
 
A co z pozostałymi sołectwami?

Czaplinek (ul. Spacerowa i Sadowa) - jest duża szansa, że sieć zostanie zaprojektowana i gaz dostępny będzie prawdopododbnie w 2025 r.

Sobików i Cendrowice - trwa projektowanie, PSG musi domówić się z zarządcą drogi wojewódzkiej w sprawie koordynacji działań - chodzi o ułożenie gazociągu zanim nastąpi przebudowa jezdni w centrum Sobikowa. A początek tych prac planowany jest na przyszły rok.

Krzaki Czaplinkowskie - brak projektu (projektant nie wykonał zlecenia), ale jest nadzieja na kolejną dokumentację. PSG policzy opłacalność inwestycji i wypowie się na kolejnym spotkaniu w urzędzie w styczniu 2024 r.

Buczynów i Aleksandrów, w tym ogrody działkowe - gazownicy muszą również ocenić opłacalność inwestycji i dopiero wówczas się wypowiedzą.

Tam, gdzie inwestycje są realne, PSG planuje aktualnie wstrzymać się z wydawaniem warunków przyłączeniowych w odpowiedzi na złożone przez mieszkańców wnioski, aby wydać warunki w momencie gdy będzie to możliwe (czyli realne powstanie gazociągu). Do osób z Czachówka czy Czaplinka, którym wydano negatywne opinie, spółka odezwie się ponownie, aby uzgodnić warunki (co oznacza, że nie trzeba składać ponownego wniosku).
 
Mieszkańcy Czaplinka (ul. Szkolna), Obrębu oraz Julianowa, obok posesji których właśnie ułożono gazociąg, mogą nadal składać wnioski o warunki przyłączeniowe.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (13)

Rafi

Data: 6 grudnia 2023, 16:20 A co z podłączeniem dla mieszkańców miasta ,którzy by chcieli się podłączyć ?

Zainteresowana

Data: 6 grudnia 2023, 16:33 Co z przyłączem gazowym na ul Zakalwaria w Górze Kalwarii,
ulica ta jakby została zapomniana przez Włodarzy Góra Kalwaria ,chyba jedyna ulica w mieście gdzie nie ma gazu,kanalizacji,chodnika żeby tego było mało to lampy które się powinny świecić nocą owszem swiecą się ale co druga i tak słabo jak by im brakowało mocy.

Krzysiek

Data: 6 grudnia 2023, 17:40 Co WY z tym gazem ludzie w gminie wody nie mają, chyba że na koszt własny sobie zorganizują ,że nie wspomnę o kanalizacji.
Gaz już jest "be".
Teraz wiatraki są na topie najlepiej na podwórku.
A burmistrz niech ludzi gazem nie uszczęśliwia bo drugiej kadencji nie będzie .

Cycek

Data: 6 grudnia 2023, 17:46 Gaz, podobnie jak inne paliwa kopalne, będzie znikał także w ogrzewaniu indywidualnym. Jednak do końca tej dekady piece gazowe będą wciąż w sprzedaży, a spalanie mniej emisyjnego paliwa, jakim jest błękitny surowiec, będzie dozwolone także po 2030 r.

My też chcemy

Data: 6 grudnia 2023, 18:30 My też czekamy na sieć gazową - okolice Sierzchów Dobiesz i Wojciechowice.
Koło Wojciechowic jest duże osiedle w Krępie, to się więc może gazowni opłacić może...
Pamiętajcie o nas!!!

gazownik

Data: 6 grudnia 2023, 21:24 A jaka cena za przyłącze gazu nikt o tym nic nie mówi

zieloni ,czerwoni tęczowi

Data: 7 grudnia 2023, 10:54 Na Strażackiej obiecywali, zanim się ruszyli gaz już jest na aucie doprowadzili założyli skrzynkę i nic się chyba nie dzieje.
Nie wiem na pewno ,ale chyba nie ma chętnych, może dlatego że ludzi nie stać będzie na opłaty.

Do zainteresowana

Data: 7 grudnia 2023, 12:54 Żart z tym chodnikiem i kanalizacją prawda?
Tuż obok Was ..w Kalwaryjce...nie ma nic!

Arek

Data: 7 grudnia 2023, 13:46 A na Leśnej w GK zrobili sieć, ale jak ktoś wcześniej z nimi nie podpisał umowy, to może go podłączą ale w 2027 roku, ręce opadają

Zakalwaria Zapomiana ULICA GK

Data: 8 grudnia 2023, 23:03 Witam państwa, również pozwolę sobie zauważyć że na Ulicy Zakalwaria nie ma nic ani Gazu ani Kanalizacji a tereny te są położone zaledwie Ok 1 km od centrum Góry Kalwarii, w niedługim czasie powstanie na tej ulicy duże osiedle mieszkaniowe obecnie Miszkancow też jest sporo a więc napewno się opłaca tam podciągnąć Gaz, tym bardziej że jest NITKA GAZOWA I KANALIZACYJNA przy samym Cmentarzu!
Panie Burmistrzu Proszę nie zapominać o Najbliższym Otoczeniu.


Poczytaj

Data: 9 grudnia 2023, 06:09 https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-koniec-z-ogrzewaniem-na-gaz-i-wegiel-w-budynkach-ue-pracuje-,nId,7197385

Zły

Data: 11 grudnia 2023, 21:07 Chyba zacznijmy od Polexitu bo inaczej zostanie nam dopuszczalny tylko gaz odbytowy !

do zakalwaria zapomniana

Data: 12 grudnia 2023, 10:43 Skąd wiesz, że powstanie tam duże osiedle? Może jesteś deweloperem? Jeśli tak to sfinansuj inwestycję i po problemie.