Jak przygotować się do wakeboardingu?

Dodano: 4 grudnia 2023; Artykuł sponsorowany Jeżeli lubimy spędzać czas nad wodą, a tradycyjne pływanie przestało nam wystarczać, to warto rozejrzeć się za innymi propozycjami. Jedną z nich jest wakeboarding, czyli pływanie na desce, przy jednoczesnym trzymaniu się liny – ciągniętej przez motorówkę albo specjalnie przygotowany wyciąg. Taki sport nie tylko dostarczy nam sporo przyjemności, ale również będzie pozytywnie wpływał na nasze zdrowie.


News will be here

Jak musimy się przygotować?


Kiedy mamy podjąć jakąś nową aktywność, której nigdy do tej pory nie robiliśmy, to naturalnym pytaniem jest to, w jaki sposób musimy się do tego przygotować i co będzie nam tutaj potrzebne. Warto wiedzieć, że wakeboarding odbywa się na akwenach o różnej głębokości, ale dobrze by było, żebyśmy umieli pływać. Dzięki temu w razie zanurzenia się w wodzie nie wpadniemy w panikę, a spokojnie poczekamy, aż po nas podpłyną. Jeśli chodzi o akcesoria wakeboard, od samych uczestników nie wymaga wiele. Powinniśmy założyć wygodny strój kąpielowy, albo krótkie spodenki i bluzkę. Coś, co nie będzie ograniczało naszych ruchów, a jednocześnie sprawdzi się przy wpadnięciu do wody.

Co z resztą wyposażenia?


Jak już wiemy, wakeboarding wiąże się z pływaniem na desce, z koniecznością używania liny, nie mówiąc, że dla bezpieczeństwa powinniśmy mieć założoną kamizelkę. Na szczęście te wszystkie akcesoria będą nam oferowane przez punkt, który zarządza taką atrakcją, a więc sami nie będziemy musieli inwestować dodatkowych pieniędzy. Zapłacimy za skorzystanie z takiej usługi, a oni już dobiorą odpowiednią deskę, linę, kamizelkę we właściwym rozmiarze, jak również może nam być zaproponowany kask. Warto go rozważyć, bo jednak będziemy tutaj rozwijali spore prędkości. Jeśli taka aktywność nam się spodoba, to możemy również rozważyć zakup rękawiczek, dzięki którym łatwiej będzie nam trzymać linę. To z kolei w pozytywny sposób może się przełożyć na czas, w którym będziemy w stanie utrzymać się na desce.

Jakie korzyści dla zdrowia?


Patrząc z boku na zmagania innych, może nam się wydawać, że to nic trudnego. Faktycznie, nie potrzeba wielkich umiejętności, abyśmy mogli skorzystać z tego, co oferuje wakeboarding. Ale to nie oznacza, że nasze ciało nie musi wykonać sporej pracy, żeby na tej desce się utrzymać. Dlatego przy regularnym korzystaniu z takiej formy aktywności, zauważymy że nasze ciało się zmieniło. Nasze mięśnie będą wzmocnione, a ich napięcie podczas pływania sprawi, że zmieni się wygląd naszych nóg, pośladków, pleców, ramion, jak i brzucha. Jednym słowem, będziemy mieli smuklejszą i bardziej umięśnioną sylwetkę. Dodatkowo podczas każdego takiego przejazdu, będziemy pracowali nad utrzymywaniem równowagi, wytrzymałością, jak i kondycją. W końcu utrzymanie się na desce, która porusza się ze sporą prędkością, będzie wymagało odpowiedniej siły i właściwego balansowania ciałem. To wszystko będzie miało dobry wpływ na nasze zdrowie, a dodatkowo może sprawić, że psychicznie odpoczniemy i będziemy mniej zestresowani. Warto więc zobaczyć, czy w naszej okolicy nie ma miejsca, w którym moglibyśmy sprawdzić swoje siły w wakeboardingu.