Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Jakie efekty dają naturalne, ziołowe farby do włosów?

Dodano: 19 stycznia 2022; Farbowanie włosów jest prostą i w zasadzie szybką czynnością zamykającą się w kilkudziesięciu minutach. Ze względu na dostępność farb w każdej drogerii, samodzielne farbowanie włosów w domowym zaciszu nie powoduje żadnych trudności.

Dostępność chemicznych mieszanek do farbowania włosów ma jednak swoje skutki. Agresywnie działające na włosy farby niszczą łuskę, włosy się rozdwajają, tracą blask, a po miesiącu przecież znów trzeba sięgnąć po farbę. Alternatywą są eko farby do włosów. Dlaczego warto?

Jak działają ekologiczne farby do włosów?


Łatwo dostępne, popularne farby do włosów mogą powodować alergie, zaczerwienienie skóry, pieczenie, wypadanie włosów itd. Dlatego przed użyciem farby należy przeprowadzić próbę alergiczną. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku farb opartych na naturalnych produktach, ziołach. Przykładem naturalia farby do włosów, dzięki którym uzyskasz piękny kolor, a przy tym nie niszcząc struktury włosów i nie narażając się na podrażnienia skóry.

Farby bez chemii, bez konserwantów działają inaczej niż pozostałe. Odżywiają włos,  nie tylko nadają kolor, ale również blask. Włosy wyglądają zdrowo, a każdą fryzurę łatwiej się układa. Bardzo dużą zaletą eko farb jest zdecydowanie dłużej utrzymujący się kolor niż po użyciu ich chemicznych odpowiedników.

Ziołowe farby do włosów niestety nie są dostępne w tak wielu kolorach jak pozostałe. Niepocieszone będą kobiety, które chcą mocno rozjaśnić włosy. Ziołowe farby do włosów to możliwość uzyskania naturalnych kolorów, blondu, brązu, czerni, rudego. Kolory zachwycają naturalnością. Są świeże, a włosy błyszczące.

Zdrowie czy kolor?


Eko kosmetyki z roku na rok zyskują na popularności. Naturalia kosmetyki do demakijażu i makijażu, do twarzy i ciała to cała gama ekologicznych produktów, które są naturalnym wsparciem każdego dnia. I o ile dbamy o ciało, to pora by zadbać również o włosy. Ekologiczna odżywka nie naprawi zniszczonych i matowych włosów. Konieczne jest działanie od podstaw. Jeśli chcesz zmienić kolor, to postaw na ekologiczne farby do włosów, na bazie ziół.

Jakie rośliny są używane do eko farb? Farby na bazie strączyńca to propozycja dla kobiet, które poszukują ekologicznych farb w kolorze blond. Strączyńca cechują żółte, wyraziste kwiaty. Natomiast proszek do uzyskania kolorów od brązu po czerń w ekologiczny sposób pochodzi z liści indygowca.

Farby do włosów bez chemii, ekologiczne to najstarszy sposób zmiany koloru na głowie. Dlatego najbezpieczniejszy.