Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Karol Stróż: Góra Kalwaria nie potrzebuje zmian, tylko rewolucji

Dodano: 24 października 2018; Obserwując z dystansu gminę, z której pochodzę, jestem przekonany, że Górze Kalwarii potrzeba wielkiego przełomu.

24 lata spędziłem w Górze Kalwarii. Od najmłodszych lat angażując się w życie społeczne zawsze próbowałem coś zmienić w swoim otoczeniu. Ponad 12 lat temu stworzyłem portal, na którym właśnie ukazuje się ten artykuł. Organizowałem też wydarzenia sportowe i kulturalne, a także angażowałem się w strategiczne projekty – jak chociażby współorganizację protestu ludzi, którzy domagali się budowy obwodnicy.

Przez 4 lata byłem także  jednym z czterech opozycyjnych radnych rady miejskiej w przedostatniej kadencji (2010 – 2014). Szybko nauczyłem się, że gminą rządzi „status quo”, a każda nasza inicjatywa była bagatelizowana i „uwalana”.

Chwilę po tym wyprowadziłem się z Góry Kalwarii, bo nie widziałem tu perspektyw dla ludzi młodych i zaangażowanych.

Zmieńmy oczekiwania

Dziś, obserwując Górę Kalwarię z niewielkiego – 25 kilometrowego – dystansu widzę ją jeszcze inaczej. Z Warszawy jeszcze lepiej widać potencjał tej gminy. Jednak widzę też jak wiele jej wybaczałem. Spostrzegłem jak bardzo zaniżane są standardy – głównie w oczekiwaniach mieszkańców. Za często pozwalałem sobie myśleć, że tak musi już być, bo to mała podwarszawska gmina.

Rozmawiając z wieloma znajomymi, którzy – podobnie jak ja – zdecydowali się na życie w innych miastach, łatwo dostrzec podobny wniosek: zmiany trzeba zacząć od własnych oczekiwań. Nie musimy się zgadzać na niskie standardy, na archaiczne systemy i wszędobylską niemoc.

Góra Kalwaria ma potencjał tak ogromny, jak mało która gmina w Polsce. Zbiegają się u nas dwie ważne trasy samochodowe, krzyżuje się połączenie kolejowe, mamy piękny dostęp do Wisły. Miasto leży raptem 25 km do stolicy, a kształt nadała mu piękna historia.

Tylko co z tego? Czy ktokolwiek może dziś powiedzieć, że ten potencjał jest w pełni wykorzystywany? Ja twierdzę, że wręcz go marnujemy.

Jak przeskoczyć przepaść?

Drodzy mieszkańcy, znajomi, sąsiedzi – nie dajcie sobie wmówić, że obecna ekipa może jeszcze coś zmieni. Mieli na to bardzo dużo czasu – za dużo. Przyznaję – w ostatnich latach coś drgnęło i zrealizowano kilka inwestycji – ja twierdzę jednak, że bardzo kosmetycznych.

Oczekujcie więcej. Jest wiele do naprawienia, a jeszcze więcej do zbudowania od zera. Bez naprawdę dużej zmiany gmina może zrobi krok naprzód, ale w tym przypadku trzeba przeskoczyć przepaść. Przepaść, która dzieli Górę Kalwarię od wysokich standardów i jakości życia.

Do tego potrzeba człowieka w pełni oddanego – przeszytego pasją.

Wybierzcie Arka!

Nie mogę już głosować w Górze Kalwarii. Gdybym tylko mógł obiema rękami poparłbym Arka Strzyżewskiego. Nie dlatego, że znamy się od lat, ale dlatego, że od lat widać jego zaangażowanie, pasję, chęć do prawdziwych zmian oraz cierpliwość.

Swoje doświadczenie pokazał już nie raz. W ostatnich latach pełniąc funkcję Wicestarosty Powiatu Piaseczyńskiego. Zmienił ten powiat – mimo, że też zmagał się z wielką niemocą.
Jestem przekonany, że jeszcze bardziej odmieni Górę Kalwarię i całą gminę. Od zawsze dostrzegał i doceniał jej potencjał. To on inicjował najważniejsze zmiany – rewitalizację skarpy czy dostęp do Wisły. Wreszcie to on przerwał 15 lat niszczenia budynków po byłej Jednostce Wojskowej – swoją drogą niesamowite osiągnięcie – brawo Arek, jestem z Ciebie dumny!

Jeśli jakkolwiek zależy Wam na Górze Kalwarii – pomóżcie jej się rozwinąć. Przynajmniej na moment zapomnijcie o poglądach politycznych, o tym co dzieli. Łączy nas Góra Kalwaria.

Oddajcie głos na Arkadiusza Strzyżewskiego w II turze wyborów na burmistrza.

Karol Stróż („Linek”)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (67)

SKY

Data: 24 października 2018, 15:39 Szkoda ,że tacy ludzie nie mogą się przyczyniać do rozwoju Góry Kalwarii--wyjeżdżają , uciekają do miejsc gdzie spełniają się ich marzenia i osiągają swoje cele.Tylko mądre ,uczciwe i transparentne zarządzanie Miastem i Gminą ,rozwój i podniesienie standardów życia ,poszerzenie perspektyw mogą zatrzymać ten exodus.
Przebrała się \"Układu\" miarka teraz trzeba zagłosować na Arka

Przemek

Data: 24 października 2018, 15:49 Takie głosy są potrzebne. Nie wiem czy Pan Arek będzie lepszym burmistrzem od Pana Darka, choć wydaje mi się że ten cel jest do osiągnięcia naprawdę niewielkim wysiłkiem. Otóż Pan Darek nie robi nic poza lansem. Mieszkańców ma gdzieś, nie słucha, jest święty. Wydaje mu się że skoro jest burmistrzem to my mieszkańcy jesteśmy dla niego. Oj nic bardziej mylnego. On jest dla nas. My go wybraliśmy. Jednak skoro gość tego nie kuma to wybrać trzeba nowego. Może Pan Arkadiusz będzie rzeczywiście lepszym burmistrzem. Uwaga nie chodzi o postawę roszczeniową, ale o taką która pozwoli rozwijać Górę Kalwarię. Jest o co się starać. To taka perła na Mazowszu.

MJR BIEŃ

Data: 24 października 2018, 16:04 Kto zostanie wiceburmistrzem w przypadku wygranej p. Strzyżewskiego?

nsz

Data: 24 października 2018, 16:05 Arek będzie chyba lepszy od Zielińskiego, ale cudów nie będzie. To już jest pełnoprawny polityk.
Gdy były np. problemy z salą na Białka, gdy ta była pod zarządem starostwa to nie potrafił pomóc. Na podobne sytuacje skarżyli mi się znajomi. Oczywiście on potrafi opowiadać i snuć wizje, ale jak przychodzi do działania, to już gorzej. On by najchętniej wstęgi przecinał.
Taki z zawodu dyrektor z filmu Poszukiwany, poszukiwana.
Ciekawe czy jego koledzy z PO będą chcieli reprywatyzować kamienice...

Kulek

Data: 24 października 2018, 16:10 Łojej, ale propagandówka ten portal.

Killzone

Data: 24 października 2018, 16:10 Jestem przekonany, że dokonuje się w miasteczku historyczna zmiana. Pan Arkadiusz mam nadzieję czuje jaka odpowiedzialność będzie na Nim ciążyć i nie zmarnuje społecznego mandatu jaki właśnie dostaje.

new in town

Data: 24 października 2018, 16:32 Bycie burmistrzem wymaga zacięcia \"społecznika\" - i mam nadzieję że pan Arek to ma. To nie jest praca na etacie od 8 do 16, bo inaczej skończy się to jak takim stanem jaki mamy obecnie.
Dlatego szczerze mówiąc podziwiam faceta, że chce mu się pakować w takie bagno, za pieniądze które zarabia przeciętny manager w korpo.
Tutaj pewnie samo usprawnienie i doprowadzenie do ładu działania niektórych instytucji może się ciągnąć latami (bo skostniałe instytucje są bardzo oporne na zmiany), nie mówiąc o jakiś spektakularnych inwestycjach.
Trzymam kciuki i życzę powodzenia w drugiej turze.

FRANZ

Data: 24 października 2018, 16:41 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

po wyborach

Data: 24 października 2018, 17:12 Doczytałem tylko do momentu w którym domyśliłem się skąd ten artykuł !
Powiem tylko tyle :Ja na wyborach już byłem.
Ci kandydaci to nie moja bajka,jeden karierowicz ,a drugi \"ciamajda\".

.

Data: 24 października 2018, 17:28 Pan Arek jest z Góry i chce zrobić dla niej wszystko żeby było lepiej. A Zieliński skąd jest? Ma już na swojej wsi czerwony dywan przed swoim domem? Tylko wsie na niego głosują bo tam może i coś robi

Wacek

Data: 24 października 2018, 17:56 Strzyżewski wszystkich was w ratuszu nie upcha,głosujcie a on na was się wypnie.

Heniek

Data: 24 października 2018, 18:08 Panie Stróż, z Pana żaden autorytet. Co Pan przez 4 lata zrobił? Proszę pakować słoiki i jechać do Warszafki.

Mieszkam tu

Data: 24 października 2018, 18:44 Brawo za ten artykuł. Przed wyborami zdecydowanie Arkadiusz się udzielał i widać, że mu zależy. Dlatego ja i cała moja rodzina głosujemy na ARKA!

SKY

Data: 24 października 2018, 18:55 @ po wyborach-- i co dalej ?? Głosowałeś na jednego z dwóch kandydatów którzy nie przeszli się do drugiej tury. Obydwoje jednak mieli w swych programach chęć zmiany i jak myślę Ty także takich zmian oczekiwałeś. Jak możesz przegapić jedyną szansę osiągnięcia tego celu mimo że p. Arkadiusz Strzyżewski jak piszesz to nie \'twoja bajka\". Przecież tylko On jest gwarantem reform i rozwoju--można się z nim nie zgadzać w sferze polityki,ale jeśli On pragnie zmieniać Górę Kalwarię to jak mu nie pomagać ?
Obecnej władzy należy się \"czerwona kartka\".


też wyborca

Data: 24 października 2018, 19:43 A może p.Strzyżewski zaproponuje wam \"gorącym zwolennikom\" mieszkanie na reprezentacyjnej ulicy STRAŻACKIEJ ?

Hmm

Data: 24 października 2018, 19:55 Pan Stróż wielki autorytet....

Ela

Data: 24 października 2018, 20:20 I coś pękło. Ten artykuł (i te wpisy) sprawiły, że źle oddałam swój głos. Nie chcę tu Warszawy. Kilka lat temu wyrwałam się (z całą rodziną) z wielkiego miasta.
Przerażało mnie to, że w szkołach dzieci były anonimowe, żłobki przepełnione, a urzędy niedostępne. Nie pasował mi pęd życia i obojętność innych. Na ten czas w Górze tego nie odczułam. Znam rodziny zadowolone z decyzji wyboru Góry na swoje miejsce, nie znam rodzin, które wyjechały do Warszawy.
Ten artykuł zaszkodził p. Arkowi, a niektóre komentarze pogrążają Jego elektorat. Mam na myśli:
1. (wpis Przemek), że p. Darek nie robi nic poza lansem. Mówię obiektywnie (na tyle ile widzę), obecny Burmistrz i lans to sprzeczność, więc ten wpis nie może być wiarygodny.
2. (wpis nsz), że p. Arek to pełnoprawny polityk. Widząc kampanię, w moim odczuciu też tak jest. Dalszy ciąg wpisu to przemawiający do mnie fakt. Czy prawdziwy, nie wiem.
3. (wpis new in town), że p. Arek pakuje się w bagno. Żenujący wpis, obrażający p. Arka. Żaden mądry, ceniący się fachowiec nie pozwoliłby sobie na coś takiego.
4. W sumie to muszę jeszcze rozgryźć skromność obecnego Burmistrza (z czego ona wynika, ze słabości czy wielkiej klasy?

Mieszkanka

Data: 24 października 2018, 20:30 Karol podnosi bardzo ważną kwestię. GK nie zmieni się nigdy bez zaangażowania mieszkańców. Moim zdaniem, nie tyle idzie o zmianę oczekiwań a o odwagę wyrażania sprzeciwu. Mieszkaniec ma być świadomy, że ma PRAWA, które rządzący muszą respektować. Po drugie, mieszkaniec ma zdawać sobie sprawę z tego, że ma też OBOWIĄZKI wobec społeczności, w której egzystuje (jednym z najważniejszych jest dbanie o dobro wspólne). I taką wiedzę powinno się ludziom w takiej GK z ambony w kościele prawić. Wtedy jest szansa na zmianę. Sam Arek tego nie udźwignie.

Krzysztof

Data: 24 października 2018, 20:47 Teraz dla równowagi pan Zieliński powinien dać się sfotografować na zamkniętym skwerze !

.

Data: 24 października 2018, 21:12 \" GK nie zmieni się nigdy bez zaangażowania mieszkańców. \"
To po co odbyły się wybory i od czego mamy 21 radnych ?
Od brania naszej kasy ?

Temida

Data: 24 października 2018, 21:28 Hmm Otoz to .Myslal by kto ,ze i prawda ,wielkie mi co .

SKY

Data: 24 października 2018, 21:31 @ Ela --ja też nie chcę w Górze Kalwarii Warszawy, ale nie chcę również \"zapyziałej wiochy\", nie chcę sypialni \"warszafki\", nie chcę układu kilku osób które uważają się za właścicieli tego regionu, nie chcę partykularnych interesików i pseudo-biznesów, idiotycznych pomysłów i ich realizacji bez podstawowych konsultacji społecznych.
Pragnę normalności ,spokojnego życia w małym ,malowniczo położonym miasteczku nad Wisłą. Miasteczku czystym i zadbanym korzystającym ze swej atrakcyjności turystycznej.Chciałbym przejrzystego ,wolnego od nepotyzmu i kolesiostwa ,transparentnego zarządzania miastem i gminą.
Moim ,podkreślam jeszcze raz moim zdaniem tylko Arkadiusz Strzyżewski może spełnić te pobożne życzenia zwykłego mieszkańca Góry Kalwarii.
A hejterom autora tego artykułu życzę spokojnej nocy--rano napiszcie jakie z Was autorytety i ile zrobiliście dla G.K.

Hania

Data: 24 października 2018, 21:35 Koszarowce są ładne, odremontowane... Ale dlaczego nikt nie napisze o tym, że Fundacja niedługo przejmie budynki, ponieważ wartość nakładów przekracza wartość gruntu?

SKY

Data: 24 października 2018, 22:21 @ Hania -- przeczytaj warunki najmu a później pomyśl jak by wyglądała Góra bez tej inwestycji.

Davis

Data: 24 października 2018, 22:26 Karolu, nie dlatego wyprowadziłeś sie z Góry a za nauka lub praca w stolicy, jak wielu innych. Wiec po co te dyrdymały ;)))

Mieszkanka

Data: 24 października 2018, 22:38 \"To po co odbyły się wybory i od czego mamy 21 radnych ?
Od brania naszej kasy ?\"

Super, że mieszkańcy poszli i zagłosowali. Między innymi i takie zaangażowanie mam na myśli. Można jednak nie ograniczać swojej aktywności jedynie do tego. Masz prawo do patrzenia członkom rady na ręce przez całą kadencję i zgłaszania swojego sprzeciwu lub udzielenia poparcia.wyborca

Data: 24 października 2018, 22:45 P.Karol Stroz nic nie zrobil dla G.K. kiedy byl radnym ,a teraz chce nam wepchnac PLATFORME OBYWATELSKA do naszej malej spolecznosci i wtedy zacznie sie wojna jak w calej POLSCE ,trzeba to przemyslec i madrze glosowac.

new in town

Data: 24 października 2018, 22:57 Pani Elu,

Cieszę się, że podniosła Pani poziom po moim żenującym komentarzu.
Aczkolwiek nie zgodzę się Panią.
Jak moje dzieci były w wieku żłobkowo-przedszkolnym nie było szans na miejsce w państwowych placówkach.
Musiałem wysłać swoje dzieci do prywatnego przedszkola, bo moja rodzina nie spełniała kryteriów. Więc tak różowo to tutaj nie było.
I raczej mieszka Pani tutaj w miarę krótko, bo dopiero od kilku lat mamy normalny dostęp do sklepów Tesco/Lidl/Biedronka. Wcześniej takie inwestycje były skutecznie blokowane, bo godziły w lokalne biznesy - w sumie miałaby Pani do wyboru dwa sklepy w GK, lub podróż do Auchan w Piasecznie.
I nie wiem gdzie Pani widzi negatywne skojarzenie z metaforą zmierzenia się bagnem - bo dokładnie z tym pan Strzyżewski będzie musiał się zmierzyć (jeżeli wygra) - lokalną siecią powiązań które nawarstwiły się przez wiele lat.
I tak jak SKY chcę żyć w ładnym urokliwym miasteczku z ładnym widokiem ze skarpy na okolicę, z siecią ścieżek na których dzieciaki mogą pośmigać na rolkach lub hulajnogach. Tylko tyle - albo i aż tyle.

Alicja

Data: 24 października 2018, 23:10 Pan Zieliński to bardzo przyzwoity człowiek, jednak na burmistrza się nie nadaje. Otacza się złymi ludźmi i jest od nich uzależniony oraz żyje w latach 90 -tych , a ponadto widać, że się wypalił. Pan Strzyżewski działał w starostwie, będzie działał i w gminie, to widać, zapał świeżość, chęci!.
Ludzie! Myślcie! Jak nie teraz to kiedy?!

Mieszkanka

Data: 24 października 2018, 23:38 Taaak, koszarowce pięknie wyremontowane ale tak, jak Hania pisze, zaraz przejmie je fundacja, a ta sprowadzi nam kolejnych ze wschodu. Zaraz będzie w GK jak pod ruską granicą, a to dzięki Panu Strzyżewskiemu.

Krystyna

Data: 24 października 2018, 23:50 Święte słowa Panie Karolu.

??

Data: 25 października 2018, 08:20 Góra Kalwaria pozyskała fundusze, dzięki którym dofinansuje montaż u mieszkańców kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła....
A jaka jest rentowność tych inwestycji - bo ponoć zysk z fotowoltaiki może sie pojawić po... 30 latach - o ile coś się w międzyczasie nie zepsuje; podobną rewelacją finansową są pompy ciepła - ich posiadacz odradził mi tęn biznes.
Taką rewelacją miały być też np. biopaliwa. I co - i klops...

mm

Data: 25 października 2018, 08:35 a kim jest P. Stróż?, przecież to żaden autorytet.
P. Karol pisze cyt.\" wyprowadziłem się do Warszawy, bo nie widziałem tu perspektyw dla ludzi młodych i zaangażowanych\" - czyli najlepiej uciec a nie działać. Żenujące.

Panie Strzyżewski im dłużej obserwuję, stwierdzam że brak Panu klasy a przede wszystkim pokory.
Dzięki temu artykułowi już wiem , że nie oddam na Pana głosu.
Musi Pan trochę dojrzeć do tego stanowiska.


Zeni

Data: 25 października 2018, 09:54 Widze ze p.Strzyżewski juz całkiem jedzie po bandzie.......zrobi wszystko zeby objąć władzę ale czy tak wszystko bedzie robił jak juz ja zdobędzie???? Przegięcie totalne........chociaz nie głosowałem na zadnego z nich to teraz juz wiem ze swoj głos oddam.p. Zielinskiemu ponieważ nie lubie takiego nacisku na społeczeństwo a D.Z widze ze jest duzo skromniejszym kandydatem.Pozdrawiam

SKY

Data: 25 października 2018, 09:55 @ Hania @ Mieszkanka --Wy Boga w sercu nie macie --koszarowce wyremontowane , miasto wypiękniało ,obecny właściciel przy wykupie zapłaci normalną jak wszyscy cenę. @ Mieszkanka --plujesz na Naszych rodaków których przodkowie siłą zostali wywiezieni na wschód i teraz wracają do kraju--WSTYD

Karol Stróż

Data: 25 października 2018, 11:16 Drodzy komentujący, dziękuję za głos poparcia oraz krytykę. Do obrażających się nie zwracam, bo na takie zachowanie nie ma mojej zgody.

1. Od zawsze dażę szacunkiem Dariusza Zielińskiego. Tak, to człowiek z klasą. Jestem jednak pewien, że nie ma najlepszych doradców. A Góra Kalwaria potrzebuje lidera do rozwoju, zamiast administratora.

2. Nie aspiruje do bycia autorytetem, jednak w przeciwieństwie do wielu swoje zdanie wyraziłem publicznie bez ukrywania się pod nickiem.

3. Sam nie chciałbym przenosić Warszawy do Góry Kalwarii. To inne światy, inne potrzeby, inny potencjał. Po prostu z dystansu widać go jeszcze lepiej. Jednak powiedzenie, że to warszawskie urzędy są niedostępne - w porównaniu do GK - to niewiedza.

4. Jako radny zajmowałem się komisją rewizyjną, gdzie planowaliśmy gminnych finansów i spraw mieszkańców. Proszę sprawdzić sprawozdania. Niestety, niemal wszystkie inicjatywy, które podnosilismy były bagatelizowane lub przegłosowywane. Tamtej radzie brakowało pluralizmu, w ostatniej to już apogeum.

5. Góra Kalwaria ma szansę na rozwój. Dlatego ja zagłosowałbym na Arka. Jeśli macie inne zdanie - proszę bardzo - możemy rozmawiać bez obrażania. Ja nie mam zamiaru uczestniczyć w pyskówkach. Wspominany przez Was Darek Zieliński sam nie jest człowiekiem, który zniża się do tego poziomu - niejednokrotnie z nim o tym rozmawiałem.

6. Nie osiąga się zmian w kółko robiąc to samo. Dlatego też twierdzę, że czas na nowe podejście.

7. Trzymam kciuki nie tylko za II turę, ale za Górę Kalwarie - niezależnie od werdyktu.

Mieszkanka

Data: 25 października 2018, 11:52 @mm, różne są powody dla których młodzi ludzie opuszczają swoje rodzinne miasta. Mają do tego prawo. Mają prawo, żeby się rozwijać. Jeśli miasto, z którego pochodzą nie ma w ofercie tego, co ich interesuje, poszukują poza jego granicami. I to jest mądre. Stratą cennej energii jest natomiast, w tak młodym wieku, ciągłe walenie głową w mur, otaczanie się ludźmi, których potrzeby zaspokajają usługi o niskim standardzie; ludźmi bojącymi się własnego cienia, pozbawionych cywilnej odwagi i kultury osobistej.

Poza tym, istnieje teoria, że żeby móc zdroworozsądkowo ocenić sytuację, należy wyjść z niej i właśnie z dystansu popatrzeć.

Głos Karola jest głosem wielu młodych ludzi, którzy opuścili GK, a nie przestali jej lubić, kochać.

Na koniec wywodu. Być może ucieczka z GK to akt desperacji? Być może protest? Być może efekt utraty wiary w to, że kropla drąży skałę? Stąd też mowa o potrzebie rewolucji.

Karol, odważnie i mądrze! Dzięki!

Harry

Data: 25 października 2018, 13:20 Trochę nie rozumiem idei tego artykułu. Tzn., zrozumiałabym, jeśli pojawi się podobny, ale polecający drugiego kandydata. Czy taki się ukaże? To jest chyba profesjonalne dziennikarstwo? Ukazanie dwóch stron?

Kim jest p. Karol? Czemu mamy traktować jego głos jako autorytet?

Admin

Data: 25 października 2018, 13:28 @ Harry

Nasz portal jest otwarty na różne opinie i różne poglądy. Także te odmienne od opinii Karola Stróża.

Kim jest Karol Stróż? Jest założycielem i pierwszym właścicielem portalu Gorakalwaria.net. Czy jest dla kogoś autorytetem? - na to pytanie każdy musi sobie indywidualnie odpowiedzieć.

pytek

Data: 25 października 2018, 13:38
\"Podejmowanie działań na rzecz utworzenia podstrefy ekonomicznej przy drodze krajowej nr 50. \" - to ważne zadanie z programu rozwoju Gminy sprzed kilku lat.
Co zrobiono w tym zakresie?
Czy potrzeba nam rewolucji, czy raczej realizacji takich zadań jak powyższe?

Na budowę skwerku z budżetu wydano ponad milion złotych. Ile wydano z budżetu na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków? Ile wydano na rozwój gazyfikacji Gminy? To też zadania z gminnych programów.
Takich pytań jest znacznie więcej... chyba potrzeba nam rewolucji w myśleniu o sprawach mieszkańców?

Czy prawdą jest, że NFZ ograniczył środki na fizjoterapię w Ośrodku Zdrowia w Sobikowie?
Proszę Admina o doinformowanie pacjentów z kolejki oczekujących na te zabiegi.

SKY

Data: 25 października 2018, 14:55 @ pytek--po Twoich tezach łatwo się zorientować dlaczego trzeba głosować na Arka 😎

mieszkanka

Data: 25 października 2018, 16:39 Panie Karolku nic pan nie zrobil przez cztery lata ,a teraz jako sloik niech pan nie wprowadza nam do G.K. partii PO damy sobie rade bez pana komentarzy,sa dosc slabe.

a teraz cytat

Data: 25 października 2018, 17:19 \"Wygląd jak i nazwisko świadczą ,że jesteś pan z gmin.
A cha... honoru nie mają\".
hr. Ponimirski do Dyzmy

SKY

Data: 25 października 2018, 19:04 @ a teraz cytat-- drugi raz przytaczasz fragment z tej samej książki \"Kariera Nikodema Dyzmy\" autorstwa Tadeusza Dołęgi -Mostowicza ,czyżby to jedyna książka którą przeczytałeś \"hrabio\"??Pragnę podkreślić ,że T.D.M. pisał książki bardzo popularne wśród plebsu i guwernantek-- stąd twoje korzenie \"mopanku\"??
A tak poważnie p. Karol Stróż poruszył bardzo ważny problem--działania ponad podziałami partyjnymi i ideologicznymi, wspólna praca dla dobra Miasta i Mieszkańców.
Nie interesuje mnie robienie \"wielkiej polityki\" w małym miasteczku- ważne aby nasze miasto rozwijało się ,piękniało ,robiło się bardziej przyjazne dla obywateli, żebyśmy nie musieli się wstydzić a być dumnymi że mieszkamy w Górze Kalwarii.

@Ela

Data: 25 października 2018, 19:28 Ciekawią mnie tacy ludzie jak Ty. To znaczy: czym dokładnie się kierowałaś przeprowadzając się tutaj? Mieszkam od urodzenia na północ od miasta, nie dojeżdża do nas mimo to ani ZTM ani L-ki. Urząd miasta lekceważy nas na każdym kroku. Domagali się od nas za darmo części działki na poszerzenie ulicy, z której korzystają pracownicy ZGK. Władze są głuche na uwagi dotyczące funkcjonowania oczyszczalni. Obecny burmistrz na spotkaniach z mieszkańcami unika odpowiadania na pytania i odsyła do swoich zastępców. Każde postępowanie administracyjne to katorga. Przeciągają je w nieskończoność, mają w nosie KPA. Nawet wykonawcy obwodnicy mają już dosyć nieudolności tych urzędników. No i oferta tej okolicy: nie ma dobrych miejsc pracy (chyba że, w sklepie czy magazynie), słabe szkoły publiczne, nie wspominając o ofercie kursów dla dorosłych np. językowych. Stróż ma rację GK to nie jest miejsce do życia dla młodych ludzi.

@A teraz cytat

Data: 25 października 2018, 19:34 Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet \"Pies cię j***ł\",
bo to mezalians byłby dla psa.

Koniec cytatu.

pytek

Data: 25 października 2018, 22:33 @SKY

Przede wszystkim trzeba zrobić wszystko, by Burmistrz i radni - ci zdeterminowani na zmiany- mogli realizowac swój program możliwie skutecznie. Bedą wówczas bardziej efektywni. Skorzystają na tym mieszkańcy.
Bo sypanie tu piachu w tryby --- niepotrzebne.

wyborca

Data: 25 października 2018, 22:36 Pan Strzyżewski nie obiecuje tylko realizuje. Dokonał niemożliwego, czyli zamienił koszmarowce w schludne budynki. Pozamiatał bajzel p Dąbku, czyli uruchomił halę sportową. Internat w Budowlance - strzał w dziesiątkę, są chętni na następne piętro. Dzieciaki nie męczą się w autobusach, a ludzie mają pracę. A najważniejsze, to słucha ludzi, ich potrzeb. Ma szacunek dla każdego. Do tego ma kwalifikacje i doświadczenie. Dajcie szanse rozwoju naszej gminie. No chyba, ze gładkie słówka i rabatki Wam wystarczą.

Do Hejterów

Data: 26 października 2018, 08:14 Krytyczne ale konstruktywne wpisy o autorze artykułu potrafię zrozumieć. Brzydzi mnie jednak obrzucanie błotem i szkalowanie pod płaszczykiem anonimowości. Niektórzy zachowują się jak przysłowiowa \" MAŁPA w ZOO\".

Mig38

Data: 26 października 2018, 10:01 @ wyborca, A.S. ma szacunek dla każdego? Jak to możliwe mieć szacunek do każdego i otaczać się ludźmi opluwającymi konkurencję??!

@Mig38

Data: 26 października 2018, 10:25 Mam poczucie, graniczące z przekonaniem, że niektórzy wyborcy obu kandydatów są siebie warci w tym opluwaniu...

hi-hi

Data: 27 października 2018, 08:14 Dajcie więcej cytatów to lepsze niż zasrana złodziejska polityka.

Mieszkanka

Data: 28 października 2018, 00:23 A kto to jest Karol Stróż ?

mimi

Data: 28 października 2018, 14:31 Nawet głupi Józio tylko nie Zieliński i jego świta !

SKY

Data: 28 października 2018, 15:13 @ Mieszkanka --przeczytaj artykuł, ale ze zrozumieniem -proszę.

El politico

Data: 28 października 2018, 15:40 Panie Arku, Panie Mateuszu. Czy to prawda, że autor tego artykułu ma być wiceburmistrzem w Waszej układance?

polacco

Data: 29 października 2018, 14:16 Zamieńmy Darka na Arka.

Matka

Data: 29 października 2018, 18:18 @ Karol Stróż
12 lat temu stworzył Pan ten portal i wtedy wydawało się, że jest fajny.
Jednak okazało się, że jest to wielkie ZŁO.
Tyle nienawiści tu szerzonej nie można nazwać inaczej.
Ile krzywdy ludzie doznali przez zamieszczane tu komentarze to wiedzą tylko ich rodziny.@Matka

Data: 29 października 2018, 23:23 Jakie społeczeństwo takie zło. Ten portal najzwyczajniej jest lustrem poziomu mieszkańców...

SKY

Data: 30 października 2018, 07:54 @ Matka --a to nie ludzie piszą te komentarze ??? Długopisem wynalezionym w 1938 r. też można zrobić krzywdę.

golibroda

Data: 1 listopada 2018, 09:28 @ Mieszkanka
Widać na zdjęciu,obwieś jakiś.
szprot

Data: 11 listopada 2018, 08:40 Matka napisała że ten portal to zło !
A właśnie dzięki niemu wiadomo\" kto z kim śpi\"
\"Kto sra do wiadra\", kto czyni zło żaden monitoring mu nie dorówna i nie trzeba go przeglądać,należy czytać i weryfikować.

a to historia

Data: 13 listopada 2018, 19:55 Jeszze takie cóś przypomniało mi się na dobranoc :

Gdy wieje wiatr historii,
ludziom jak pięknym ptakom
rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom

pytek

Data: 14 listopada 2018, 12:45 .... Proszę Admina o doinformowanie pacjentów z kolejki oczekujących na te zabiegi.

Zdzisio

Data: 14 listopada 2018, 19:59 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Zdzisio

Data: 15 listopada 2018, 16:31 Po co redaktor ukrywa te komenarze (prawdziwe) o koledze czyżby się go wstydził,przecież mogę to samo napisać na pieseczno news .

porażka

Data: 24 listopada 2018, 08:54 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.