Kierowca uciekał przed policją. Uzbierał 84 punkty karne!

Dodano: 7 czerwca 2023; nadkom. Agnieszka Wójcik / fot. KPP w Grójcu Mieszkaniec gminy Góra Kalwaria odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości, nieprzestrzeganie postanowienia sądu, przekroczenie prędkości oraz popełnione wykroczenia.


News will be here

Wczoraj (6.06.2023 r.) funkcjonariusze z grójeckiej drogówki w trakcie pełnionej służby W Warce ujawnili pojazd, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mimo wydanego sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu, kierowca zlekceważył go i kontynuował dalej jazdę. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą, który nie reagował na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe. Mundurowi zatrzymali uciekiniera pod Jasieńcem, kiedy wjechał na teren przypadkwego gospodarstwa.

Już po chwili funkcjonariusze, znali przyczynę lekceważącego podejścia do kontroli drogowej. Za kierowcą peugeota znajdował się 37-letni mężczyzna, od którego była wyczuwalna woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec gminy Góra Kalwaria ma w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu. Jak by tego było mało, kiedy funkcjonariusze sprawdzili go w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada dwa zakazy kierowania pojazdami, pierwszy do połowy 2025 r. drugi do marca 2026 r.

Skrajnie nieodpowiedzialny 36-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej – za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu. Nie ominie go także odpowiedzialnośc za przekroczenie prędkości o 67 km/h w terenie zabudowanym oraz szereg popełnionych wykroczeń podczas ucieczki takich jak niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, jazda pod prąd na rondzie i uzywanie pojazdu w spośób zagrażąjący bezpieczeństwu innych osób. Za wykroczenia uzbierał łącznie 84 punkty karne.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

zuza

Data: 7 czerwca 2023, 08:08 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

zuza

Data: 7 czerwca 2023, 09:09 przepraszam ale nie bardzo rozumiem, którą zasadę naruszyłam? wytknęłam błędy merytoryczne i ortograficzne w artykule.

Michal

Data: 7 czerwca 2023, 12:26 To w końcu 37 letni czy 36 letni a może kierowców było dwóch?

Dorota

Data: 7 czerwca 2023, 12:35 Artykuł dno. Nierzetelny, niespójny, już naprawdę nie macie o czym pisać 🤦. Nawet nie potraficie określić wieku, raz ma 37 lat za chwilę 36. Jak tu wierzyć takiemu dziennikarstwu???

###

Data: 7 czerwca 2023, 15:34 Bardzo dobrze że złapali pijaczysko. Uratowali tym sposobem może nie jedno życie. Zero litości dla takich ludzi.

Eciakmokotowski

Data: 8 czerwca 2023, 18:00 Człowiek silnie powiazany z Panem E. Oraz braćmi P.

G.kal

Data: 13 czerwca 2023, 09:36 To ten co kradnie też w biedronkach i na stacjach tak???.A gdzie policja???

gora

Data: 13 czerwca 2023, 09:40 On chyba ma więcej na sumieniu?

biedrona

Data: 24 czerwca 2023, 14:56 Widziałam w baniosze jak szarpał Się z ochrona.Teraz już rozumiem czemu.Myślałam ze tacy ludzie nie schodzą tak nisko aby kraść w biedronce....