Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Koszt ubezpieczenia samochodu firmowego - co trzeba wiedzieć?

Dodano: 22 września 2021; W dzisiejszym, nowoczesnym świecie wiele przedsiębiorstw rozwija się w zaskakującym tempie. Transport gra bardzo wyraźną rolę w większości firm i staje się ich nieodłącznym elementem. Wiele osób decyduje się na wcielenie w życie projektu, w którym firma zobowiązuje się do korzystania z samochodów firmowych na konkretnych warunkach. Na rynku można znaleźć wiele różnych firm, które zajmują się tego rodzaju usługami wypożyczania samochodów - leasing, najem krótkoterminowy, leasing operacyjny, wynajem długoterminowy i wiele innych. Podobnie jest z zabezpieczeniem pojazdu od szkody - oferty ubezpieczeń takiego samochodu są w jeszcze większym kręgu zainteresowania, ponieważ korzystając z kilku pojazdów można znacząco obniżyć sobie składki.

Przyjrzyjmy się bliżej zagadnieniu jakim jest ubezpieczenie samochodu i dokładnym jego kosztom. Każdy kto zastanawia się nad wynajęciem pojazdu dla danego przedsiębiorstwa na okres długoterminowy powinien zapoznać się z poniższymi informacjami.

Ubezpieczenia online - jak wygląda ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej samochodu firmowego?


Na wstępie warto zaznaczyć, iż wiele niezwykle ciekawych i pouczających informacji dotyczących ubezpieczeń samochodowych w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej można znaleźć na stronie: https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ubezpieczenie-samochodu-firmowego/.

Wielu przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na korzystanie z rozwiązania jakim jest ubezpieczenie auta traktują o tym, że jest to o wiele bardziej opłacalne niż standardowa polisa oc. Szczególnie jest to widoczne w przypadku, gdzie firma posiadająca kilka lub nawet kilkanaście samochodów płaci o wiele mniejsze składki ubezpieczeniowe.

Zakres ubezpieczenia - w jaki sposób wyliczyć ubezpieczenie samochodu?


Ubezpieczenie OC to ten typ polisy, który jest koniecznością każdego kierowcy. Stawka OC jest wyliczana na podstawie wielu czynników jak np. wiek, ilość incydentów drogowych etc. W przypadku samochodu firmowego wyliczenie konkretnej stawki nie jest takie łatwe, ponieważ ciężko jednoznacznie wyliczyć ryzyko jakiegoś zdarzenia (szczególnie, jeśli z samochodu korzystają różne osoby). W takich wypadkach warto skorzystać z niezwykle przydatnej strony jaką jest kalkulatorubezpieczen.net.pl, gdzie można w łatwy i szybki sposób zapoznać się z potencjalnymi kosztami wynajmu pojazdu. Kalkulator ubezpieczeń pozwoli oszacować kwotę jaką zapłacimy za oc samochodu.

Większość firm, które oferują leasing odwołują się do tworzenia kosztów, dzięki bezpłatnej kalkulacji, jeśli chodzi o zakup ubezpieczenia i pokrycie kosztów leczenia w przypadku wielu towarzystw ubezpieczeniowych, czy same ceny ubezpieczenia. Jednakże chcąc być pewnym wiarygodności danego przedsiębiorstwa warto polegać na swoich doświadczeniach i ufać wiarygodnym witrynom.

Czy koszty ubezpieczenia pojazdu firmowego można wliczyć w koszty działalności danego przedsiębiorstwa?


Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ w większości przypadków koszty zawiązane w ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym można śmiało podciągnąć pod konto firmowe - należą do nich drobne naprawy, paliwo, konieczne ubezpieczenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy chcemy zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie dobrowolne np. ubezpieczenie ac czy oc i ac. Wtedy procedura jest bardziej skomplikowana, ponieważ nie są to konieczne wydatki związane z prowadzeniem firmy. By dowiedzieć się więcej, pomocna może być porównywarka ubezpieczeń.