Najnowocześniejszy plac zabaw w Górze Kalwarii już otwarty! [FOTO]

Dodano: 1 marca 2024; Joanna Kuźmin-Wańkowicz Przebłyski słońca i 15 stopni na plusie szczególnie zachęciły najmłodszych i ich rodziców do odwiedzenia otwartego w piątek, największego i najnowocześniejszego placu zabaw w Górze Kalwarii, który mieści się na skarpie przy ul. Białka.


News will be here

Po dzwonku dzieci aż biegły w podskokach, aby obejrzeć i wypróbować to nowe, stworzone z myślą o nich, ciekawe miejsce. Czego mogły tam doświadczyć i wypróbować?Teren aktywnego wypoczynku to tak naprawdę dwa place zabaw (dla dzieci najmłodszych i tych nieco starszych).Znajdują się na nim między innymi huśtawki, trampolina i ścieżka sprawnościowa. Powstało ogromne linarium z dużą zjeżdżalnią mogące pomieścić na raz 100 osób, a dla wielbicieli ruchu na świeżym powietrzu siłownia plenerowa. Część urządzeń jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.Jest też specjalnie wydzielone miejsce dla dzieci, które chcą rozwijać swoje talenty artystyczne, takie jak taniec czy śpiew.Do dyspozycji jest również altana, a nawet zdrój wody pitnej. Przy placu jest duży parking, gdzie mieszkańcy mogą zostawić swoje auta.Obiekt ma być codziennie doglądany i sprzątany przez Grupę Utrzymania Terenów Publicznych z Administracji Budynków Komunalnych.Koszt przedsięwzięcia to ponad 5,6 mln zł. Ponad połowa pochodzi z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Przed nami słoneczny weekend, więc zabierajcie swoje pociechy w to miejsce aby zażyły ruchu i rozrywki na świeżym powietrzu.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

Stefan

Data: 2 marca 2024, 05:45 Co czyni ,że to najnowocześniejszy plac cena, a może kibel ?
Może ilość kamer okaże się wktótce.
Nie chcę być złym prorokiem , obyśmy nigdy nie czytali że nieznany sprawca zniszczył to czy tamto .

Ala

Data: 2 marca 2024, 11:39 Burmistrz jedyne co robi to chyba place zabaw. Tylko że dzieci co raz mniej. Plac zabaw na który trzeba przyjeżdżać samochodem, bo nowe zabudowania powstają zupełnie gdzie indziej - super… patrząc bo ilości zieleni na pewno będzie tam fajnie w pełnym słońcu jak tylko zrobi się trochę cieplej.

Ban

Data: 2 marca 2024, 12:31 Można było lepiej zainwestować te pieniądze. Fatalny transport publiczny, krzywe chodniki, słabe oświetlenie ulic albo brak, brak wiat przystankowych itd.. ale najważniejsze że plac zabaw jest

żyła złota

Data: 2 marca 2024, 16:55 @Ban
Bez mała 6 milionów z takiej kwoty wykonawca może się "odwdzięczyć".
Już na otwarciu młodzież w kapturach, potem potrzebny serwis, byle kto takich zabawek nie zreperuje serwis kasa i tak jeszcze długo.

Cuda na kiju

Data: 2 marca 2024, 18:34 Ban pisze o krzywych chodnikach, chyba gdzieś na wsiach w mieście są nowiutkie , do niedawna były czerwone , teraz szare najtańsze !
Mamy kanalizację, najlepszą w okolicy, a z pośród kandydatów (choć lista jeszcze niepełna) wybierzemy dobrego gospodarza.
Mamy przecież komisariat czynny do godz. 20/00 i policjantów którzy gaszą pożary których nie było.

do redakcji

Data: 3 marca 2024, 09:26 Proszę o precyzyjne informacje. Czy koszt ( niebotyczny) tego kawałka ziemi "przykrytym zabawkami"na którym za te pieniądze byłbym w stanie ( bez łapówek) wybudować kilka małych budynków socjalnych ,których jak na lekarstwo w gminie ponosimy my? Obywatele? Bo niby skąd ten "polski ład" wziął sobie tę kasę. Informacja powinna być taka,że Polscy obywatele zafundowali sobie placyk zabaw za"zaledwie" 5,6 mln złotych! Oczywiście nikt nas o to nie pytał.

Wyborca

Data: 4 marca 2024, 23:19 Mam nadzieję że tych naszych pieniędzy będą pilnować kamery i to bardzo dobrej jakości żeby nie było problemu z zapłatą za ewentualne zniszczenia

TOMICE

Data: 7 marca 2024, 19:08 To się bawmy na całego!
Burmistrza to zapraszamy do Tomic, dziury na całego!
Samochód można myć każdego dnia!
Latem od kurzu można się udusić!


mama

Data: 25 marca 2024, 11:11 Bardzo niebezpieczny plac zabaw .
Syn jest już kolejną osobą, która sie tam połamała a wiemo 4 innych:(


News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki