Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Piaseczyńska Policja: od 1 stycznia mniej wypadków i kolizji, więcej mandatów

Dodano: 18 stycznia 2022; 2 wypadki, 86 kolizji i 2 osoby ranne. To liczba zdarzeń drogowych, które miały miejsce od początku 2022 roku na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Po zmianie przepisów zaostrzających kary, policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna odnotowali wyraźny spadek wypadków i kolizji w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na ten stan ma też wpływ zwiększona liczba kontroli drogowych, których od początku stycznia przeprowadzono aż 829 (w roku 2021 było ich 687 ). Policjanci z WRD zatrzymali także 26 kierowcom prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. To o 20 więcej niż w 2021 roku. Drogówka wystawiła także już 457 mandatów karnych (w ubiegłym roku w tym samym czasie było ich 282).
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (4)

Freak

Data: 19 stycznia 2022, 08:41 Jeżdżę dużo po Polsce. Po wprowadzeniu nowego taryfikatora wszędzie jest obława na kierowców. Muszą zarobić na pińcet plus..

Kierowca

Data: 19 stycznia 2022, 09:22 No proszę, czyli sami policjanci przyznali, że po podniesieniu mandatów wyruszyli na łowy. Widać to dobitnie po ilości wystawionych mandatów. WPI12LC krąży po wioskach od świtu do nocy czyhając na tych co to nie zwolnią na polu czy w lesie z tabliczką teren zabudowany. Oczywiście wszystko w trosce o nas...
Dziwnym trafem nie pamiętam kiedy widziałem oznakowany radiowóz pod jakąś szkołą czy w faktycznie niebezpiecznym miejscu ale wtedy każdy by zwolnił i kasy by nie było a przecież nie o to chodzi. No cóż jest polecenie z góry to trzeba zasilać budżet żeby nie brakło na najróżniejsze daniny dla patoli.

Haahahah

Data: 19 stycznia 2022, 10:12 Jak zwykle sobie zarobią na waszych garbach a wy wierzycie,że to o bezpieczeństwo się rozchodzi lepiej być głupim czy łatwowiernym już sam nie wiem

Zły

Data: 21 stycznia 2022, 08:48 Czytać wyraźnie i że zrozumieniem . Wyrażny spadek wypadków i kolizji w porównaniu z rokiem ubiegłym , a przy okazji większy sponsoring szybkich głupków w samochodach , szaleństwa są kosztowne , ale każdemu wolno , ma wybór.