Powstaje nowy projekt przebudowy stadionu w Górze Kalwarii

Dodano: 5 grudnia 2023; GoraKalwaria.net Obiekt przy ulicy Wojska Polskiego ma zyskać m.in. boisko boczne ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżnię z urządzeniami do uprawiania lekkiej atletyki.


News will be here

Jak tłumaczy burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, nowy projekt przebudowy stadionu (poprzedni został wykonany w 2015 r.) powstaje przede wszystkim dla urealnienia zakresu i kosztów inwestycji i jest wynikiem rozmów z lokalnym środowiskiem sportowym, szczególnie użytkowników obiektu.

Poprzedni projekt przewidywał przesunięcie płyty głównej stadionu o ponad 20 metrów (w celu ulokowania pełnowymiarowego boiska bocznego), co uniemożliwiało etapowanie inwestycji. Obecne władze gminy założyły, że stadion będzie modernizowany w etapach, ponieważ jednorazowy wydatek kilkunastu milionów byłby niemożliwy dla gminy do udźwignięcia przy tak wielu innych potrzebach lokalnej społeczności.

- Nowy projekt zakłada budowę boiska bocznego ze sztuczną nawierzchnią, który pozwoli także na jednoczesne szkolenie kilku drużyn dziecięcych i młodzieżowych; wyposażonej w system nawadniana trawiastej płyty głównej stadionu; trybun (i likwidację wału - nasypu, który zajmuje dużo miejsca), oświetlenia, a także bieżni ze sztuczną nawierzchnią oraz urządzeń do uprawiania lekkiej atletyki – wylicza burmistrz. Jak zaznacza, te dwa ostatnie punkty są wynikiem konsultacji ze środowiskiem biegaczy z Góra Biega, którzy chcieliby móc trenować u siebie (obecnie jeżdżą do Piaseczna na bieżnię) i móc organizować zawody. Wskazówki gminie przekazał także Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Kiedy projekt ma szansę na realizację? - Póki co nie wskazujemy żadnych terminów realizacji, ponieważ przede wszystkim nie wiemy jakie i kiedy będą dostępne środki zewnętrzne, z których będziemy mogli skorzystać – wyjaśnia burmistrz Strzyżewski.

(Kliknij, aby powiększyć)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

Aha

Data: 5 grudnia 2023, 10:42 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

to ci heca

Data: 5 grudnia 2023, 11:23 Czyżby burmistrz liczył na jeszcze jedną kadencję ?

Do Asiora

Data: 5 grudnia 2023, 12:41 6mln gmina straciła na ZGK teraz ile na stadionie?

Ala

Data: 6 grudnia 2023, 08:03 Hmm....śmiać się czy płakać???? Targowisko już jest...ratusz odnowiony ..skwer z fonta i pomnikiem ..teraz ..będzie piękny stadion ...pomarzyć dobra rzecz..ale to tylko marzenia. żeby się spełniły .trzeba .zacząć działać i coś robić ..a nie tylko opowiadać ....co my .włodarze miasta byśmy chcieli ...do pracy .panowie ...samo nic się nie zrobi...


OOO

Data: 6 grudnia 2023, 11:59 Czas odciążyć stadion w Krzakach Czaplinkowskich i uwolnić wieś od tłumów klientów zjeżdżających z całego Mazowsza i okolic, trzymamy kciuki.

Nsz

Data: 6 grudnia 2023, 20:00 Przecież tutaj nie chodzi o remont stadionu. Kilkukrotnie wynajmowano firmy zewnętrzne by stworzyły projekt rewitalizacji centrum miasta. Teraz po raz kolejny płacimy za projekt przebudowy stadionu. Prywatnie to każdy liczy budżet, potem robi pod niego projekt i realizuje. Zrobi jedno zaczyna drugie. Tutaj na realizację anie jednego, ani drugiego nie ma pieniędzy więc zapożyczać się by to zrobić byłoby głupotą. Więc jeżeli nie ma to byc zrealizowane to o co chodzi?

XD

Data: 8 grudnia 2023, 09:36 A co z tą wybetonowaną częścią przy samej drodze ,przechodzę obok codziennie i nie mogę już na to patrzeć