Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Ruszyła dalsza rozbudowa kanalizacji w Czersku

Dodano: 7 października 2019; W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się budowa około 400-metrowego kolektora głównego w ul. Marsz. Franciszka Bielińskiego w Czersku.

Ku zdziwieniu wszystkich, nagle zerwano asfalt z Bielińskiego w Czersku i zaczęto układać kanalizację. Czy możecie Państwo coś o tym napisać? Jak zmienią się ceny wody? Czy każdy zapłaci za przyłączenie się do sieci? – napisał do naszej redakcji za pośrednictwem aplikacji Wasz sygnał, pan Marek.

Informację o rozpoczęciu budowy około 400-metrowego kolektora głównego w ul. Marsz. Franciszka Bielińskiego w Czersku potwierdza rzecznik kalwaryjskiego magistratu, Piotr Chmielewski.

- Inwestorem jest gmina, jest to kolejny etap rozbudowy sieci kanalizacyjnej w Czersku. Zgodnie z umową termin zakończenia przedsięwzięcia to początek stycznia przyszłego roku – wyjaśnia Chmielewski.

Odpowiadając na pytanie o opłaty za ścieki rzecznik ratusz odsyła do obowiązujących w gminie taryf.  - Zasada jest taka, że odbiorca wody (zrzucający ścieki) płaci miesięcznie za tyle metrów sześciennych nieczystości, ile metrów pobiera wody – dodaje.

W czasie budowy kolektora głównego gmina wykona około 18 tzw. przykanalików. Są to odejścia od sieci w kierunku zabudowanych nieruchomości. – Taka ich liczba wynika m.in. z zainteresowania, jakie wyrazili właściciele posesji przy Bielińskiego. Zadeklarowali, że chcą się podłączyć do sieci – informuje Piotr Chmielewski. Przypomina, że zgodnie z przepisami, właściciel każdej posesji ma obowiązek przyłączenia się do gminnej sieci kanalizacyjnej, jeżeli istnieje taka możliwość techniczna. Z tego obowiązku zwalnia go tylko posiadanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Po oddaniu nowego odcinka kanalizacji gmina pisemnie wezwie mieszkańców
ulicy do wykonania przyłącza do sieci. Będą mieli na to rok.

- Po zakończeniu budowy kolektora, zostanie on przejęty przez gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Górze Kalwarii. I to do niego trzeba będzie zwrócić się o wydanie warunków technicznych przyłączenia – tłumaczy rzecznik UMiG. - Koszt budowy przyłącza na prywatnej posesji pokrywa jej właściciel – zaznacza.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

Mieszkaniec

Data: 7 października 2019, 11:38 Czemu kanalizacja nie jest zrobiona 300m dalej i połączona u ulica Warecka w której jesteś już wykonana kanalizacja?

Mieszkaniec

Data: 7 października 2019, 13:01 A kiedy kanalizacja głónej ulicy Pijarskiej w Górze Kalwarii?

??

Data: 7 października 2019, 14:45 Bogata gmina!!!

mecenas Kukułka

Data: 7 października 2019, 17:34 https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1063683,prokuratura-krajowa-gminy-oplaty-przylaczeniowe-woda-kanalizacja.html

Powodzenia i oby wam na ulicach nie śmierdziało.

Walery Wątróbka

Data: 7 października 2019, 17:41 Znaczy to tyle że gmina wjeżdża z rurą na posesję i każdy odbiorca łączy dom ze studzienką którą musi firma zamontować.
Każdy inny którego gmina omotała i zapłacił może upominać się o zwrot na podstawie \"nadmiernego wzbogacenia się gminy.
Przedawnienia nie ma choćby to było nawet 20 lat temu.

Ferdek

Data: 8 października 2019, 06:47 No tak,właśnie na 1 listopada,będzie się działo.

kuzyn Alberta

Data: 8 października 2019, 19:40 Tak ruszyła ta rozbudowa jak prace hydrofornii,lans zdjęcia i nic sie dzieje !

Nick

Data: 9 października 2019, 14:11 @Mieszkaniec po otwarciu obwodnicy podobno.

mieszkaniec

Data: 9 października 2019, 18:17 Wreszcie. W zakresie kanalizacji Czersk nie powinien być średniowieczny. Poprosimy jeszcze o kanalizację na ulicach Radosna, Miła, Marzycieli. Ktoś zna jakieś plany?

gaz

Data: 9 października 2019, 23:18 a co z gazyfikacją okolicznych wsi typu Dobiesz Wojciechowice?

oczy do okoła głowy

Data: 10 października 2019, 17:28 Od kilku dni kopali koło kościoła w GK,dzisiaj kopią na Piłsudskiego a tu cisza.
A może to jakaś samowola jest,czy NadzórBudowlany został powiadomiony ?
Nasz ZGK za rządów Pełki kopał,kasował mamone nie informując Nadzoru Budowlanego mam cichą nadzieję że Warszawiacy znają procedury .
Jeśli się wyda że roboty są po cichu to ten bajzelek zostanie do wiosny !