Seniorzy z Góry Kalwarii dowiedzieli się, jak ustrzec się przestępców

Dodano: 4 grudnia 2023; st. asp. Magdalena Gąsowska / Fot. KPP w Piasecznie Telefon do seniora z żądaniem lub prośbą o pieniądze, to jedna z najczęstszych metod wyłudzeń stosowana przez oszustów. Jak nie dać się nabrać, jak nie stać się ofiarą bezwzględnego przestępcy - o tym wszystkim mówiła piaseczyńska policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, która wzięła udział w Dniu Otwartym na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Górze Kalwarii.


News will be here

Dzień Otwarty na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który odbył się w Ośrodku Kultury przy ulicy por. Jana Białka 9 w Górze Kalwarii był świetną okazją do promocji bezpiecznych zachowań wśród seniorów.

W wydarzeniu wzięła udział policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, która z uczestnikami eventu rozmawiała na temat metod działania oszustów. Słuchacze dowiedzieli się jak ustrzec się przestępców i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Funkcjonariuszka podkreśliła, że w żadnym wypadku nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zweryfikować. Zaznaczyła, że policjanci nigdy nie dzwonią z prośbą o przekazanie jakichkolwiek środków pieniężnych, nigdy nie angażują seniorów w prowadzone przez siebie działania, dlatego też jeżeli w trakcie rozmowy telefonicznej usłyszymy taką prośbę należy jak najszybciej zakończyć rozmowę. Mł. asp. Wioletta Domagała przytoczyła kilka przykładów oszustw, które miały miejsce na terenie powiatu piaseczyńskiego. Wszystko po to, by jeszcze bardziej uzmysłowić osobom starszym, że telefon z prośbą o przekazanie pieniędzy może zadzwonić do każdego z nich, dlatego też warto wiedzieć jak prawidłowo zareagować i nie dać się wkręcić.

Mundurowa podkreśliła również, że warto jest znać swojego dzielnicowego, przypomniała w jaki sposób można się z nim skontaktować, a także jakie zagrożenia zgłosić policjantom za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

praca na luziku

Data: 5 grudnia 2023, 13:01 Widziałem dzisiaj radiowóz a w nim jeden policjant.
Zaparkował prawidłowo na ul. Wierzbowskiego i udał się do sklepu meblowego po dawnej pizzerii.
Ustrój się zmienił ale nawyki zostały.

!

Data: 8 grudnia 2023, 13:18 Jak się ustrzec ?
Nie wybierać ich do władz, ani centralnych ni do samorządowych.