Stanisław Fijka kandydatem KO na burmistrza Góry Kalwarii

Dodano: 2 marca 2024; GoraKalwaria.net Kandydatem Koalicji Obywatelskiej w zbliżających się wyborach na burmistrza Góry Kalwarii będzie Stanisław Fijka.


News will be here

Decyzję o starcie Stanisław Fijka ogłosił w sobotę 2 marca.

"Drodzy Mieszkańcy, wiem jak sprawić żeby żyło Wam się lepiej, wygodniej i bezpieczniej! Zmiana  jest potrzebna w wielu dziedzinach, od służby zdrowia przez edukację do zadbania o tereny wiejskie. W moim programie każdy mieszkaniec Góry Kalwarii ma swoje miejsce" - napisał w mediach społecznościowych kandydat na burmistrza.

Stanisław Fijka to emerytowany oficer Biura Ochrony Rządu. W latach 1998-2002 był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, a w latach 2002-2006 radnym Rady Miejskiej w Górze Kalwarii. Obecnie jest kierownikiem Grupy Utrzymania Terenów Publicznych w naszym mieście.

Przypomnijmy, iż wcześniej swój start w wyborach na burmistrza Góry Kalwarii ogłosiły: przewodnicząca Rady Miejskiej w Górze Kalwarii Aleksandra Fedynicz-Komosa oraz radna i sołtys Baniochy Teresa Jędral.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (62)

zryty beret

Data: 2 marca 2024, 12:03 Panie ! Nudzi się panu, u sąsiadów potrzebują z pana wykształceniem. Od oświaty mamy już ministrę.
Idź pan na ryby ,albo pij pan wodę , będziesz miał pan zajęcie !

Arkadiusz

Data: 2 marca 2024, 15:13 Wszystko wskazuje na to, że elektorat sprzyjający obecnemu układowi rządzącemu w Polsce zostanie skutecznie podzielony.

Wyborca

Data: 2 marca 2024, 16:31 Noi gitara ..jestem za panem Stanisławem..ma mój głos.

Git

Data: 2 marca 2024, 18:09 A juz myslalem, ze nie bedzie alternatywy, i masz moj glos kolego. Obecny wlodarz slaby, przewodniczaca tylko chce wskoczyc na stolek, wiec wole zaglosowac na malo znana osobe. I tak w GK z pustego niczego nie wyczaruje sie.

Bnm

Data: 2 marca 2024, 18:54 Nie daj Boże, żeby został burmistrzem. Liczę na mądrość mieszkańców miast i gminy.

Utd

Data: 2 marca 2024, 19:16 Panie Fijka! A panu to się w głowie nie przewróciło? Na burmistrza? Ile osób Pan "sprzedał"żeby do tego dojść? Brak lojalności, klasy, honoru… nic więcej!

monika bartys

Data: 2 marca 2024, 20:12 ciekawe kto z pisu bedzie

Ludzie

Data: 2 marca 2024, 21:38 To już porażka, nie mają kogo wystawić?
Pan Stanisław lata swojej szansy miał w latach 90, teraz zajmij się PAN wnukami.
Koniec z emerytami na stołach burmistrzów. Ludzie otworzyć oczy, platforma w Górze to zło!

Mieszkaniec

Data: 2 marca 2024, 21:38 Ja bym zaczął od zmian w utrzymaniu terenów publicznych w GK. Jeśli Pan nie potrafi ogarnąć liści oraz pozamiatać ulic i chodników, to bym za zarządzanie gminą się nie brał....

nikos

Data: 3 marca 2024, 00:53 Wszystkim zwolennikom podżegaczy wojennych czyli POPISU i przystawek życzę żeby w razie co ich synowie, bracia wnuki i.t.d. trafili na pierwsza linię frontu!

Hucpa

Data: 3 marca 2024, 05:03 " Obecnie jest kierownikiem Grupy Utrzymania Terenów Publicznych w naszym mieście."
To robota na lata (utrzymanie terenów) przecież są zaniedbania z poprzednich lat. Jeszcze jednemu marzy się fotel i łatwa kasa !

Wyborca

Data: 3 marca 2024, 06:11 To już aż takie dno?

Z

Data: 3 marca 2024, 08:46 Czyżby dalsze odzyskiwanie władzy w GK przez funkcjonariuszy KBW ? Może jeszcze reanimujmy PZPR.

uchowaj

Data: 3 marca 2024, 08:53 a najlepsze drodzy mieszkańcy jest to, że tego pana wspierac będzie Rechnia - była wice bo ma obiecane że zostanie...znowu wice :) uchowaj przezd tym panem i ta panią

Erich von Klinkerhoffen

Data: 3 marca 2024, 08:56 Szanowna Redakcjo, czy mógłbym prosić o więcej informacji nt. tego Pana? Np. kiedy rozpoczął służbę wojskową i czy pełnił ją w ludowym wojsku polskim? Jakie były jego zawodowe poczynania w okresie lat 1980-tych, czy zdobył odznaczenia w tym czasie. Nadto czy w ostatnich latach skorzystał z dobrodziejstwa obniżenia emerytury stosowanego wobec osób uznanych za pełniące służbę na rzecz totalitarnego państwa? Sam kandydat w udzielanych na swój temat informacjach, nie odnosi się w ogóle do daty rozpoczęcia kariery wojskowej i koncentruje się na swojej działalności z drugiej połowy lat 90-tych i okresu późniejszego.

Nadmieniam, że szybkie przeszukanie Internetu pozwala jedynie na uzyskanie informacji, że szanowny Kandydat przed zaangażowaniem w pomoc Ukrainie, zapisał się w historii jedynie działaniem opisanym w zacytowanym niżej artykule:

Sprawę pani W. badała pod koniec ubiegłego roku komisja rewizyjna rady miejskiej. Zrobiła to po naciskach Regionalnej Izby Obrachunkowej, którą o narażeniu przez burmistrza gminy na straty powiadomił radny poprzedniej kadencji Stanisław Fijka. Kiedy omawiano raport komisji na forum rady, Fijka zarzucił Samborskiej kłamstwo.

https://powiat-piaseczynski.info/informacje/akt-oskarzenia-przeciwko-barbarze-samborskiej-w-sadzie-534/

Radek

Data: 3 marca 2024, 09:27 gość nie potrafi ogarnąc kilku pracowników w swojej grupie utrzymania a chce zarządzać setką urzędników i jeszcze innymi podmiotami wraz z panią Danutą? to już czekam na obecnego burmistrza aż ogłosi start. przynajmniej będzie stabilność i rozwój.

jak dla mnie NIE

Data: 3 marca 2024, 09:38 gość, który mówi, że WIE WSZYSTKO i ma dla KAZDEGO coś a na pytania w internecie odpisuje - już NIEBAWEM - tzn jedno - że gucio wie a nad programem nadal pracuje czyli nic nie wie

alleluja

Data: 3 marca 2024, 10:09 Zagłosję na takiego kandydata który przynajmniej spróbuje ucywilizować Strażacką.
Drugi warunek póki p. Bodnar rozgrzany znaleźdź winowajcę smrodu w centrum miasta.

co by tu jeszcze spieprzyć

Data: 3 marca 2024, 10:16 Wojskowy - znaczy bez zawodu , będzie się uczył na żywym organizmie !

IPN

Data: 3 marca 2024, 10:56 Do Erich von Klinkerhoffen, Pan Stanisław Fijka, ma założoną teczkę w IPN, myślę że warto było by prześledzi poczynania życiowe tego Pana...oczywiście mówimy to o latach 80


. . . . ?

Data: 3 marca 2024, 12:42 Przy tych kandydatach to nawet p. Stanisław by przeszedł, aby tylko zechciał kandydować !
Dla tych co nie skumali podpowiem, że p. Stanisław i tak ogarnia całe miasto.

Zły

Data: 3 marca 2024, 13:21 Wszyscy starsi oficerowie są zasłużeni w walce ze zgniłym kapitalizmem ! Dlatego dostali wiele medali, oczywiście płatnych dodatkowo do skromniej emerytury 5 - 10 tysięcy złotych ,ale to oczywiście tajemnica wojskowa !

Do Pana Stanisława

Data: 3 marca 2024, 14:01 Panie Stanisławie, były wojskowy, kierowniku grupy UTP, z nadania partyjnego, muszę Pana uświadomić, że bycie burmistrzem to nie tylko przykręcanie śmietników i podnoszenie znaków drogowych, to nie tylko prowadzenie relacji na FB (z błędami )to wyzwanie powyżej partyjnej nominacji, to odpowiedzialność, życzliwość i zaangażowanie w moim odczuciu gdyby Pan z całym szacunkiem był młodszy o 20 lat i zaczął się uczyć być może za 20 lat mógłbym Pan wygrać. Dziś Ja i cała moja rodzina (nie mała) mieszkająca w Górze Kalwarii od pokoleń mówi Pani stanowcze NIE! Mam nadzieję że mieszkańcy tak samo jak moja rodzina potraktują żart który pan uprawia.

qrw..

Data: 3 marca 2024, 14:23 weź się gościu za lepsze zamiatanie i sprzątanie gminy a nie za zarządzanie. żenada

????

Data: 3 marca 2024, 15:14 Oj tam nie czepiajcie się ludzie ..nikt wam nie pasuje ...ten zły .tamten niedobry...i kto wam mieszkańcy .gminy..dogodzi????.wybierzcie Komose..... to..się narobi.....Nic. Nie .zrobi....

I pozamiatane

Data: 3 marca 2024, 16:20 @????
Komosę już oceniliśmy zanim wystartowała. Robiła wszystko by pozbyć się p.Rokity.
W/g mnie ona dalej nie zajdzie.

Agaton

Data: 3 marca 2024, 17:38 Z całym szacunkiem,ale to ,że jest pan byłym wojskowym bardziej pana obciąża niż wyróżnia.
Pracowałem z różnymi wojskowymi ,oni zwykle gdzieś cieciują ,a i to dla nich za duża odpowiedzialność. Proszę nie brać tego do siebie, proszę próbować , kto nie ryzykuje ten nie pije szampana !

Aha

Data: 3 marca 2024, 18:55 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

nina na na na

Data: 3 marca 2024, 22:51 amerykański sen pana Fijki. jutro będzie śmiecie ogarniał a po jutrze na fotelu burmistrza zasiądzie. co on z choinki się urwał ? radio też dobrze gada ha, ha nie dajcie się nabrać liskowi

do wyjaśnienia

Data: 3 marca 2024, 23:08 https://inwentarz.ipn.gov.pl/node/3573476
"Teczka pracy nieoficjalnego pracownika pseudonim "Ryś": Stanisław Fijka, imie ojca: Stanisław, ur.: 08-05-1962 r."


Z boku...

Data: 4 marca 2024, 01:22 Jeśli Kandydat pisze : - "Drodzy Mieszkańcy, wiem jak sprawić żeby żyło Wam się lepiej, wygodniej i bezpieczniej! Zmiana jest potrzebna w wielu dziedzinach, od służby zdrowia przez edukację do zadbania o tereny wiejskie. W moim programie każdy mieszkaniec Góry Kalwarii ma swoje miejsce"... to już mi pachnie politykierstwem i populizmem... na użytek wyborów....
Jeśli pisze, że zna potrzeby/problemy KAŻDEGO mieszkańca, to.... ilu ich zna????
Pisze, że wie jak sprawić to czy tamto, ale JAK TO ZROBI, to ani słowa.... Co tu dodać

Od takich "dobroczyńców" (czy takich, co piszą," mieszkańcy na pierwszym miejscu") RACZEJ Z DALEKA...
.
GDZIEŚ ktoś napisał, że będzie się zajmował "promowaniem dobrobytu dla każdego" - czym to pachnie?
Nie dajmy się zwieść "hasełkom" - nawet miłym!!!

emeryt

Data: 4 marca 2024, 01:31 Jako ten od sprzątania miasta i emeryt. Czemu nie. Społecznie jak to sobie robi - to dobrze. Tylko kto taką grupę do sprzątania utworzył, u nas w Myślibodrzycach był tak jeden. Rano do 4 to było posprzątane. A tu nie ma ludzi wykształconych by nam zapewnili normalne życie? Jak jest tym śmieciarzem to radnych czy mieszkańców to można zapytać czy dobry człowiek. No tak to widać, że wiekowy bo coś z tymi włosami nie tak. Nie wiem czy miejscowy, bo jak sobie dorabia? No i tak tu PiS wygrywa. Ostatnio to sam głosowałem na Panią - taka nauczycielka polskiego z Budowlanki - uczyła wnuka.

emeryt

Data: 4 marca 2024, 01:40 Panie Agaton, nie szkodzi, spać nie mogę.
Pan to te nowe pokolenie?
Jeżeli Pan coś pisze - to przecinek lub kropka jest po wyrazie - bez spacji. Mam za sobą zawodówkę ze starych czasów - i za takie coś to dwa razy w łapę piórnikiem drewnianym się należy. Proszę zapytać babci.

archiwalne Nad Wisłą

Data: 4 marca 2024, 02:04 W oryginalne, to o czym pisał von Klinkerhoffen.
"Nad Wisłą" nr 14 z 26 lipca 2007
https://zbioryspoleczne.pl/dokumenty/PL_2105_03_07_14_14
Strona 4
"Akt oskarżenia przeciwko Barbarze Samborskiej w sądzie. Kanał"


mieszkaniec

Data: 4 marca 2024, 07:38 nie znam tego Pana, ale trochę pomyj już się na niego wylało. Z tego co piszecie to właściwie nikt się nie nadaje. Owszem, również uważam, że burmistrzem powinien być ktoś młodszy, z otwartą głową, przebojowy i chętny do pracy (ciężkiej). Ale czy jest taki kandydat?
PS.
wytłumaczcie mi, czy aktualny burmistrz i Pan Fijka to nie to samo ugrupowanie polityczne?

Doris

Data: 4 marca 2024, 08:38 Był już kiedyś kandydat, ktory wyskoczył z kapelusza, chciał być prezydentem,miał czarną teczkę i pomysły na rządzenie. A teraz pan Fijka , który już dał się poznać ale jeszcze się łudzi, że ludzie Go nie znają i pokaże program , bo jest kimś innym niż jest. Litości, mądrość mieszkańców jest większa niż naiwność takich ludzi jak pan Fijka

Aha

Data: 4 marca 2024, 10:46 Jaki kraj takie polityki LOL

Ewa

Data: 4 marca 2024, 10:54 Brawo za odwagę! Popieram, może coś nowego i świeżego wniesie. Będę głosowała :)

Grześ

Data: 4 marca 2024, 10:56 Ogólnie rzecz ujmując PO i KO to DNO !
P. Strzyżewski próbował nas oszukać i startował z zakamuflowanego ugrupowania.
Żaden z PO - Oni mają swoją doktrynę kraść kraść , żaden sąd ich nie ruszy, a jeszcze teraz mają Bodnara i Sienkiewicza.

do Grześ

Data: 4 marca 2024, 12:18 a jakie to zakamuflowane ugrupowanie? z ko idzie fijka a obecny burmistrz zobaczymy z czego wystartuje

Tragedia

Data: 4 marca 2024, 19:31 Tymi zdjęciami na fejsie niech się pan nie chwali.
"Kto z kim przystaje ........"

PO CpK

Data: 4 marca 2024, 20:18 Dlaczego ten Pan Stanisław zamiast zająć się emerytura i szkolić oficerów ma parcie na szkło, czy nie było lepszego kandydata, a nie stary oficer KBW czyli ubecji.

Robert

Data: 4 marca 2024, 22:33 Wszyscy są bardziej mile widziani niż ruda , ale zobaczcie 100 konkretów na 100 dni , wszystko mamy policzone itd... same bzdury . Więc jak czytam konkrety kandydata z PO,KO . To jakoś nie wierzę .

Wyborca

Data: 4 marca 2024, 23:13 Marność nad marnościami. Jak patrzę na listy do rady gminy, czy kandydatów na burmistrza, to stwierdzam że nie ma po co iść na te wybory. Ciągle te same osoby. Niektórzy są radnymi od ponad 20 lat i są to ludzie którzy nie mają żadnego pomysłu na rozwój gminy. Zero kreatywność, zero osiągnięć . Pojąć tego nie mogę. Jest tylu mądrych aktywnych ludzi a w radzie miernoty, bez programu. Czas na zmiany. Burmistrz powinien służyć nie rządzić. Ciągle mamy mentalność pokomunityczną, szkoda. A prywatnie Pana Fijkę znam, ambitny, kulturalny, pracowity ale najważniejsze to jakie ma motywy. Czy chce odpowiadać na potrzeby mieszkańców czy robić karierę tego nie wiem. Tylu kandydatów a spotkań z mieszkańcami zaro

Mieszkaniec

Data: 5 marca 2024, 12:48 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ministra - ntka

Data: 5 marca 2024, 13:11 Wreszcie ktoś zrobi porządek w tej Gminie. Wojskowi są konkretni i obowiązkowi, można im ufać. A tego w tej Gminie brakuje. Obecny Burmistrz może coś i zrobił, ale podzielił środowisko i stracił zaufanie wielu osób, które go wspierały. Obiecanki, cacanki a głupiemu radość... A prawica już też rządziła - i co z tego wyszło? Misterium Kalwaryjskie... Mam nadzieję, że p. Stanisław i jego KOmitet ukróci te kościelne igrzyska i dotrzyma swoich obietnic. Trzymam kciuki!

Erich von Klinkerhoffen

Data: 5 marca 2024, 13:43 W kontekście profesji lidera, hasło powinno brzmieć: RĘCE Do Góry Kalwario!

Adam

Data: 5 marca 2024, 22:03 Wspaniały kandydat na dzisiejsze cZasy

DORKA

Data: 5 marca 2024, 23:02 Do góry Kalwario? Byle nie do góry nogami. Już jeden wojskowy był prezydentem RP i wiemy co z tego wyszło. Dobrze życzę mojemu miastu, więc niech ten pan lepiej odpocznie.

ambicja

Data: 6 marca 2024, 08:21 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

rezerwista

Data: 6 marca 2024, 08:27 Wojskowemu stanowcze NIE !
Gdyby był nawet bratem z jednego powodu.
Żaden nie przestrzega 7 przykazania.

Jędrzej K

Data: 6 marca 2024, 08:50 Wszyscy znamy radnego zawodowego , a jest ich paru.
Głównie znany był z tego ,że jako majętny kupiec przeznaczał swoją dietę na ważne cele . Czy jest tak nadal czy od zawsze to plotka była ?

Ciekawski Dżordż

Data: 6 marca 2024, 11:28 Czy pan Fijka spadł z nieba do miasta w latach 90-tych? Co Pan robił w poprzedniej dekadzie? Czyli w PRL. Ciekawi jesteśmy.

Donosiciel

Data: 6 marca 2024, 11:59 Uprzejmie donoszę Towarzyszu Pułkowniku ps. "Ryś", że w Gminie Góra Kalwaria roi się od zaplutych pisowskich, konfederackich i inszej maści karłów reakcji! Ale Polska Zjednoczona Partia Obywatelska jest z Towarzyszem na froncie tej jakże trudnej walki z ciemnotą i zacofaniem! Pomożecie? - pyta Towarzysz, my odpowiadamy ustami proletaryjatu miast i WSI - Pomożemy Towarzyszu Pułkowniku!

mieszczuch

Data: 6 marca 2024, 12:51 Czym ten Pan się chwali, że łata dziury i ustawia znaki - w końcu mu za to płacimy.
Co zrobił ponad to?
Pomaga Ukraińcom - pisze, że za darmo, ale robi to w trakcie pracy, więc czyni to za pieniądze podatników.
Panie kolego, czasy kolesiostwa z PZPR już dawni minęły.
Twój czas też.

Aha

Data: 6 marca 2024, 14:36 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ciekawski Dżordż

Data: 6 marca 2024, 19:44 Pozuje na burmistrza wszystkich mieszkańców. Sprawdźcie na jego fb, jak obrażał wyborców PiSu.

Tajny współpracownik

Data: 8 marca 2024, 22:34 Towarzyszu Rysiu !
Trochę Cię poniosło, czasy PZPR dawno minęły. Pytanie do platformy, nie weryfikujecie kogo popieracie ? Czyli burmistrzem z Waszego ugrupowania może zostać tajny współpracownik?!
Jezu co za czasy nastały :(

Redaktor

Data: 13 marca 2024, 21:25 Zainteresowałem media tematem, skandal wydaje się być na arenie ogólnopolskiej były tajny agent ma poparcie Koalicji. W niedzielę będzie o tym reportaż, czekajcie na szczegóły

idę na ryby

Data: 14 marca 2024, 03:25 Żeby nie było "Ja wam wójta nie wybierałem " !

mieszkaniec

Data: 14 marca 2024, 08:50 Jeden POwiec ustępuje ze stanowiska, drugi POwiec chce zając jego miejsce.
A kiedy poznamy kandydata na Burmistrza nieuwikłanego w żadne mafie rządzące, który faktycznie dotrzyma obietnic wyborczych?

Benjamin

Data: 1 kwietnia 2024, 23:46 Obrzucanie blotem ludzi i szukanie wad jak widać sprawia co niektórym satysfakcję Myślę że człowieka nie da się do końca poznać ale można by powiedzieć że będąc blisko jako rzołnierz RP nigdy nie powiedział bym na Fijke złego słowa Każdy niech zajmie się swoim podwórkiem i bałaganem.. Pozdrawiam Serdecznie


News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki