Telewizory gamingowe – poznaj granie w chmurze

Dodano: 9 czerwca 2023; Materiał promocyjny Tocząca się rozgrywka na telewizorze ma wiele zalet m.in. w postaci dużego ekranu o przekątnej kilkudziesięciu cali. Teraz, aby zagrać w ulubione gry nie potrzebujesz nawet konsoli. Wykorzystaj nowoczesne rozwiązanie – sprawdź, jak działa granie w chmurze na Samsung Smart TV.


News will be here

Smart TV – co to jest?


Smart TV to inaczej inteligentny telewizor, który możesz połączyć z Internetem – wykorzystaj do tego domową sieć Wi-Fi lub kabel sieciowy i gniazdo RJ-45 (jeśli dany model je posiada). Telewizory Samsung bazują na systemie operacyjnym Tizen. Po podłączeniu ich do sieci zyskujesz dostęp do kilkuset aplikacji*. Znajdziesz tam serwisy streamingowe z filmami i serialami, muzyką czy grami.

Spędzasz dużo czasu w sieci na przeglądaniu różnych treści? Smart TV posiada przeglądarkę stron www – od teraz możesz w komfortowy sposób surfować po Internecie z poziomu ekranu telewizora.

* Pamiętaj, że dostępne aplikacje oraz usługi mogą różnić się w zależności od regionu. Do korzystania z wybranych zewnętrznych usług może być wymagany płatny abonament w danej usłudze.

Telewizor dla graczy – sprawdź funkcje gamingowe


Nowoczesne telewizory oferują nowoczesne rozwiązania. Tak jest w przypadku Smart TV marki Samsung. Wybrane modele są dostępne nawet w wersjach o przekątnej ekranu 85 cali!

Duży ekran daje jeszcze więcej możliwości w połączeniu z gamingowymi funkcjami. Jedną z nich jest FreeSync Premium Pro** – niweluje tzw. rozdarcia obrazu przy zachowaniu jak najniższego input lag w grach. Obsługuje technologie HDR oraz LFC – ta druga wpływa pozytywnie na zwiększenie płynności animacji. Wśród przydatnych funkcji dla graczy jest również Zaawansowany Upłynniacz Ruchu Pro**, który wnosi dynamikę wyświetlanego obrazu na wyższy poziom. Ruch może zostać wyświetlony do 144 Hz w rozdzielczości 4K, bez rozmyć oraz opóźnień.

Udaną rozgrywkę zapewniają świetne wrażenia audio-wizualne. W kwestii rozmaitych odgłosów z otoczenia świata gry możesz liczyć na funkcję Dźwięku Podążającego za Obiektem+**. Dźwięk podąża np. za danym bohaterem gry na ekranie w czasie rzeczywistym, co czyni całą przygodę jeszcze bardziej realną. Dzięki temu poczujesz się częścią rozgrywki.

** Każda z funkcji dostępna jest w wybranych modelach Samsung Smart TV.

Czy granie w chmurze to granie na TV bez konsoli?


Zdecydowanie tak. Nie potrzebujesz podłączać do swojego Smart TV*** konsoli lub komputera, aby grać na dużym ekranie. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest granie w chmurze. Wybierz jedną z aplikacji streamingowych do gier (np. Xbox lub NVIDIA GeForce NOW****), aktywuj odpowiedni abonament i ciesz się dostępem do szerokiej biblioteki gier. Mnóstwo tytułów jest na wyciągnięcie ręki, bez konieczności ich instalacji lub pobierania. Cały proces odbywa się w chmurze, aby z niego korzystać potrzebujesz:

- wybrany model Samsung Smart TV podłączony do Internetu,
- jedną z aplikacji do streamingu gier z aktywnym abonamentem,
- kompatybilny pad podłączony do telewizora.

*** Dotyczy wybranych modeli Samsung Smart TV.

**** Korzystanie z usług może wymagać płatnego abonamentu, który jest do wykupienia w danej usłudze.

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.