Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Wymarzony brąz w 27 Mistrzostwach Polski ZS Taekwon-do PUT

Dodano: 25 października 2021; Stanisław Nowicki znowu stanął na wysokości zadania i uratował honor kalwaryjskich wojowników zdobywając we wspaniałym stylu brązowy medal i 3 miejsce w kategorii układów technicznych (kategoria Open +6 Cup od szóstego stopnia uczniowskiego do pierwszego mistrzowskiego).

Kalwaryjski sportowiec aż pięciokrotnie wychodził na matę stając w szranki z najlepszymi zawodnikami Taekwondo i Tang Soo Do w Polsce.W walce o 3 miejsce w bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężył z zawodnikiem klubu sportowego TSD Pionki, który od wielu lat był jego niepokonanym rywalem.
Rozgrywki techniczne odbywały się w systemie pucharowym a więc każdorazowo zawodnicy stawali na macie ze swoim planszowym rywalem i równocześnie robili wskazany układ. Zwycięzca zostawał nominowany poprzez równoczesne wskazanie trzech sędziów.
W formule walk przerywanych  semi-contact Stanisław w pierwszej i otwierającej drogę do dalszych potyczek walce wylosował znakomitego zawodnika krakowskiego klubu KCT Taekwondo, który finalnie został mistrzem kategorii i zakończył dość dobry pojedynek sportowców naszą przegraną.
Pozostali zawodnicy klubu Centrum Tang Soo Do Góra Kalwaria niestety pomimo doskonałego występu nie przedostali się do stref medalowych. Jagoda Karolewska pomimo pierwszej wygranej walki z zawodniczką Taekwondo Orient Częstochowa uległa w drugim pojedynku z inną Częstochowianką.
Igor podobnie jak nasza Jagoda nie dostał się do strefy medalowej przegrywając pierwszą walkę dużą przewagą techniczną przeciwnika (zawodnika Taekwondo).
Warto zaznaczyć, że dla niektórych naszych klubowiczów było to pierwsze tak duże wydarzenie co na pewno pozwoli porównać swoje umiejętności do najlepszych zawodników Taekwondo oraz zaowocuje w przyszłości. Cieszy fakt, że cała trójka dała z siebie wszystko i wypadła bardzo dobrze na tle pozostałych sportowców. Wysoki poziom całej imprezy niestety nie dał możliwości powalczenia o lepsze wyniki a nasze wywalczone trofeum jest pierwszym i historycznym zwycięstwem w Mistrzostwach Częstochowy organizowanych przez Polski Związek Sportowy Taekown-do.
W mistrzostwach wzięło udział prawie 500 zawodników z 23 polskich klubów sztuk walk.

 

Fot. Tomasz Nowicki

(Tomasz Nowicki)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Centrum TSD

Data: 25 października 2021, 15:02 Relacja wideo
https://www.youtube.com/watch?v=mLB3eExL44k